16 Червня, 2024
“Десятки людей не могли стримати слlз на nохoрoні Майі, а рідна мати не прийшла”: На Закарпатті noхoвали дівчинку, яку забuв вітчим

“Десятки людей не могли стримати слlз на nохoрoні Майі, а рідна мати не прийшла”: На Закарпатті noхoвали дівчинку, яку забuв вітчим

Нелюда уже взяли під варту. 5-річну рідну сестричку Майі та двох зведених поки що забрала бабуся.

На Закарпатті поховали 10 -річну дівчинку, яку до смерті побив вітчим. Її батьки були розлучені – Майя жила з матір’ю та її обранцем. Пропускала школу, бо доглядала за молодшими дітьми і терпіла постійні знущання та побої. Лише після трагедії з’ясувалося – про це знало багато людей. Але мовчали і бездіяли.

Про байдужість, яка коштувала дитині життя, повідомляє журналістка Світлана Денищук для ТСН.ua.

Попрощатися з 10-ти річною Майєю, яку до смерті забив вітчим, прийшли десятки людей, які, дивлячись на убитого горем батька, не могли стримати сліз і обурення.
“Він оббивав пороги всюди і він не зміг забрати дитину. Він просто не встиг”, – говорить жителька села.
Востаннє, за тиждень до трагедії, батько повідомив, що хоче забрати дитину до себе від матері і звернувся до служби у справах дітей, вони мали навідатися до дівчинки наступного дня, але не знайшли часу упродовж усього тижня.

“Зверталася бабуся. Звертався тато. Написали заяву, але не було ніякого реагування”, – розповідає односельчанка.

Відео дня:

Скерували інформацію на місце – а там запізнилися – виправдовуються в обласній соцслужбі.

“Чоловік повідомив, що дитину змушують багато працювати, доглядати за іншими дітьми, б’ють. Дитина часто пропускає школу. Цю інформацію було одразу скеровано до служби у справах дітей Сюртівської громади . За фактом вони не встигли перевірити, адже в неділю повідомили, що дитина померла”, – зазначила керівниця служби у справах дітей Закарпаття Світлана Якіміліна
Дівчинка й справді школу майже не відвідувала, але завжди приносила довідки про хворобу, тому – кажуть тепер вчителі – не виникало підозр. А що Майя ходила в синцях, мовляв, теж дізналися вже після трагедії.

“Діти кажуть, шо вона зняла кофту бо було дуже жарко на фізкультурі і на руках були синяки. Вони мені просто про це не сказали”, – говорить класна керівниця Катерина Пелешко.

А от у селі, де росла дівчинка, про знущання добре знали. Але теж мовчали – боялися вітчима. Він – колишній в’язень. До того ж дуже агресивний.

“Сидів 7 років у тюрмі. Що можна очікувати від такої людини? Що він зміниться колись?” – говорить один з сусідів.

“В суботу він приходив до мене розбиратися. Він сказав, що я слухи розпускаю. Я – все, що зробила – подзвонила татові і сказала, що треба дітей забирати, бо їх б’ють”, – розповідає односельчанка.

Тепер сусіди припускають, саме це і розлютило чоловіка, а всю агресію він вихлюпнув на дитину. Того дня місцеві бачили Майю босоніж у полі, вона тікала з дому. Її ніхто не прихистив і не захистив. Увечері дівчинку вітчим побив знову – з такою силою, що до ранку вона померла. Мати все знала, але не заступилася, і навіть “швидку” побитій доньці не викликала. Чому – так і не пояснила. У поліцію подзвонив сам вітчим.

“Близько 5 години ранку до поліції зателефонував чоловік і повідомив, що напередодні увечері сам у стані алкогольного сп’яніння наніс тілесні ушкодження дівчинці, а вже, коли прокинувся вранці, виявив її без ознак життя”, – зазначає речниця поліції Закарпаття Ганна Дан.

Нелюда уже взяли під варту. 5-річну рідну сестричку Майі та двох зведених поки що забрала бабуся. Де мати, ніхто не знає. На похороні доньки її не було.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!