16 Червня, 2024
Перевірте це! Співставте категорію в своєму посвідченні водія з техпаспортом і переконайтесь чи не буде штрафу 3 400 грн

Перевірте це! Співставте категорію в своєму посвідченні водія з техпаспортом і переконайтесь чи не буде штрафу 3 400 грн

Штрафи за керування без відповідної категорії збільшили до 3 400 грн (ч.2 ст.126 КУпАП). Тому працівники поліції з особливою увагою перевіряють під час зупинки чи є у водія відповідна категорія на право керування певним видом транспортного засобу.

Особливо актуальним питання стало після розділення категорій: з «А» на «А1» і на «А», з «С» на «С1» і на «С», з «D» на «D1» і на «D» тощо.

Наприклад, якщо водій з категорією «С» вважає, що може керувати будь-яким вантажним транспортом, то він помиляється. Якщо його зупинять працівники поліції на вантажівці дозволеною масою по техпаспорту 7400 кг, то він отримає штраф 3 400 грн. Якщо водія з категорією «А» зупинять на мопеді, то він також отримає штраф у такому ж розмірі. Якщо водій з категорією «D» буде керувати мікроавтобусом з 12 сидячими місцями, то також отримає штраф 3 400 грн.
Тому, водіям слід бути особливо уважними при керуванні транспортними засобом і перед тим, як сісти за кермо транспортного засобу бажано співставити категорію в посвідченні водія з даними свідоцтва про реєстрацію автомобіля. Оскільки при невідповідності категорії можна отримати штраф 3 400 грн. Повідомляє Дорожній Адвокат.

Транспортні засоби залежно від їх типів і призначення поділяються на категорії:


Водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами також з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів. При цьому водіям транспортних засобів категорії “В” дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження, і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа не перевищує 3500 кілограмів.

До керування транспортними засобами категорій С1, С, D1 і D з причепами, повна маса яких становить більш як 750 кілограмів і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа перевищує 3500 кілограмів, а також зчепленими автобусами допускаються водії, які мають право на керування транспортними засобами категорій С1Е, СЕ, D1E і DE.

Право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли: шістнадцятирічного віку – категорії А1, А; вісімнадцятирічного віку – категорії В1, В, С1, С; дев’ятнадцятирічного віку – категорії BE, C1E, СЕ; двадцятиоднорічного віку – категорії D1, D, D1E, DE, Т.

Таким чином, якщо категорія у Вашому посвідченні водія не відповідає типу транспортного засобу, вказаному у свідоцтві про його реєстрацію, існує великий ризик отримати при зупинці поліцією штраф 3 400 грн на підставі ч.2 ст.126 КУпАП. Тому зазначену інформацію слід співставляти перед тим як сісти за кермо транспортного засобу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!