19 Червня, 2024
Як обрізати виноград в жовтні, щоб зібрати багатий урожай в наступному році…

Як обрізати виноград в жовтні, щоб зібрати багатий урожай в наступному році…

Я – лише дачник початківець, але вже багато чому навчився. У цій нелегкій справі допомагає моя бабуся, і вона пообіцяла, що в наступному році я зберу відмінний урожай винограду.

Як виявилося, проблема вимерзання виноградних пагонів пов’язана в першу чергу з недостатньою зволоженістю тканин лози. Саме зараз, в жовтні, необхідно провести рясний полив винограду (50 л на кожен кущ), причому старим кущах вологи потрібно ще більше. Як варіант, можна закопати в ґрунт трубки і заповнити їх водою.

Обрізка винограду
У жовтні саме час для того, щоб сформувати виноградні саджанці, особливо це стосується сортів, які на зиму вкривають. Обрізати потрібно в кінці місяця, коли рослина позбавитися від листя. Якщо поспішити з цим процесом, гілки та коріння не доберуть достатньо поживних речовин, і перезимувати їм буде важче.

Кілька правил:

обрізаємо лозу на 8-9 вічок;
навесні непотрібні бруньки можна видалити;
підготовлені рослини зв’язуємо в пучки і пригинаємо до землі.

Добрива
Допомогти чагарнику в жовтні найкраще підживленням з водного розчину калійного і фосфорного добрива (на кожен кв. м. потрібно 25 г речовини). Таким чином ви зможете зміцнити кореневища і підвищити імунітет виноградника.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!