24 Липня, 2024
Відтепер все залежитиме від стажу: українкам повідомили умови для виходу на пенсію в 60 років – будуть змінюватися щороку

Відтепер все залежитиме від стажу: українкам повідомили умови для виходу на пенсію в 60 років – будуть змінюватися щороку

У нашій країні переглянули вимоги до пенсійного віку жінок, і мало кому правдиво відомо, чи можна вийти на пенсію у загальноприйнятому віці, в 60 років, і виконавши які норми по трудовому стажу це дозволяється зробити, пояснили на офіційній сторінці Пенсійного фонду України.

Зокрема, відповідно до ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, для виходу на спокій в наступному році, по досягненню 60 років, жінки повинні мати офіційним страховим стажем не менше 28 років, але щороку цей показник зростатиме, поки не досягне позначки в 35 років:

  • до 2022-го року – потрібно мінімум 29 років страхового стажу;
  • до 2023-го року – мінімум 30 років;
  • до 2024-го року – мінімум 31 рік;
  • до 2025-го року – мінімум 32 роки;
  • до 2026-го року – мінімум 33 роки;
  • до 2027-го року – мінімум 34 роки;
  • до 2028-го року – мінімум 35 років.

Крім того, частиною 2 статті 26 вищевказаного закону, передбачається, що можна отримувати пенсійні виплати, і без необхідного страхового стажу: особа, яка не має 28 років страхового стажу, може вийти на пенсію за віком, але не раніше досягнення віку в 63 роки, зі стажем у 21 рік. У тому випадку, якщо і такий стаж відсутній, то пенсія за віком буде призначена виключно по досягненню 65 років.

Трудова книжка. Фото: скріншот YouTube-відео.
Трудова книжка. Фото: скріншот YouTube-відео.

Нагадаємо, що наступного року, при виході на пенсію в 60 років, жінки отримають підвищення до пенсійних виплат, у розмірі 9 відсотків. У Мінсоцполітики впевнені, що подібне підняття пенсій дозволить зберегти пропорції в розмірах пенсій українок, при наявності однакової тривалості страхового стажу і заробітку у 2022-му році, який є перехідним періодом, завершальним зміни пенсійного віку для жінок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!