25 Липня, 2024
Комусь 4, а комусь 9 тис грн: українцям доведеться заплатити круглу суму за газ, кого торкнеться

Комусь 4, а комусь 9 тис грн: українцям доведеться заплатити круглу суму за газ, кого торкнеться

За останнім рішенням українського парламенту терміни на встановлення лічильників для споживачів природного газу продовжили до 1 січня 2023 року. Для тих хто не встигне встановити лічильники до цього терміну будуть відключені від газопостачання.

Счетчик газа. Фото: скриншот Youtube-видео
Счетчик газа. Фото: скриншот Youtube-видео

У зв’язку з новим законом» про постачання комерційних лічильників природного газу ” установки лічильників будуть контролюватися Нац. комісія.

Установка лічильників апріорі безкоштовна для споживачів і вся відповідальність лежить на плечах газових компаній – але коштів на поставку потрібного обладнання на жаль немає. З цього ці компанії вносять тільки частину суми для покупки і установки.

На даний момент газові компанії думають використовувати гроші, які сплачує населення за транспортування цього газу, але навіть так з нинішніми тарифами це все одно дуже важко. За даними GSMinfo, для виконання нового завдання по установкам лічильника до 2023 року, всі компанії повинні збільшити тариф на транспортування в 4-5.

Якщо ви встановлюєте лічильники самі не чекаючи їх доставки, в тому випадку якщо це буде можливо, тоді постане чітко питання про компенсацію цих витрат, адже гроші не маленькі, середня вартість лічильника становить 4 – 9 тисяч гривень.

Справа полягає в тому, що в квартирах, де немає комерційних газових лічильників, гроші стягуються за цінами, які встановлені державою, така сума виходить значно більше для людей, ніж та, яку людина платить за лічильником. Але не всі жителі квартирних будинків хотіли б платити за своїм лічильником, оскільки їм більш зручно платити за загальним.

Щоб окупати витрати на установку індивідуального лічильника, буде потрібно близько 6 років економії. В даному випадку споживачі можуть звернутися до свого постачальника газу з проханням про компенсацію витрат на пристрій в судовому порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!