25 Липня, 2024
Коли це скінчиться?! Ані помитися, ані підмитися : Кримчани отримують воду лише по годинах, а півострів перебуває на межі гуманітарної й екологічної катастрофи.

Коли це скінчиться?! Ані помитися, ані підмитися : Кримчани отримують воду лише по годинах, а півострів перебуває на межі гуманітарної й екологічної катастрофи.

Уже понад сім років Кримський півострів живе без дніпровської води. З початком окупації шлюзи Північно-Кримського каналу були перекриті дамбою на Перекопському перешийку. До захоплення росіянами дніпровська вода забезпечувала понад 80% потреб жителів півострова. Тепер кримчани отримують воду лише по годинах, а півострів перебуває на межі гуманітарної й екологічної катастрофи.

Росія щорічно вкидає величезні гроші в пошуки альтернативних джерел водопостачання, проте окупаційній адміністрації з цим постійно не щастить. Окупанти використовують фактор відсутності води у своїй внутрішній пропаганді та погрожують Україні судовими позовами та військовим вторгненням.

Перед самітом “Кримська платформа” LB.ua дізнався, чи може дніпровська вода повернутися у Крим, у якому стані перебуває екологія регіону і чи є водопостачання інструментом деокупації українського півострова.

Будівництво Північно-Кримського каналу почалося 1957 року. Щоб забезпечити Крим водою, було створено найбільше в Україні Каховське водосховище, для чого довелося затопити кілька сіл.

До окупації Криму дніпровська вода забезпечувала 85% потреб півострова – без неї сільське господарство та активне життя фактично не може існувати.

Це вже розуміють і жителі півострова. У соціальних мережах вони активно висловлюють своє невдоволення відсутністю води.

У групі «Подслушано в Армянске» російської соцмережі «ВКонтакте» житель Армянська Юрій пише:

«Раніше в нас у місті всюди лежали труби, все поливалося, у дворах мало не фонтани були. А зараз… хоч би за пів дня відро набрати».

У групі «Ялта 24 Новости» під однією з новин про постачання води свій коментар залишила жителька міста Катерина:

«Задовбали вже. Раніше жодних проблем не було. Все обіцяєте, а в нас вода вже кілька місяців по годинах йде. Ми навіть ванну набрати не встигаємо. Коли це скінчиться?!»

Води не вистачає навіть туристам. У групі «Черный список Симферополь» туристка з Воронежа ділиться враженнями:

«Це жах, а не відпочинок. Не їдьте в цей Крим. Вода йде по годинах. Ані вмитися, ані підмитися. Ще й ціни такі. До Туреччини б поїхали, ну поки не можна».

Нині на півострові дуже популярна доставка бутильованої води. У кожній групі багато відповідної реклами, а також оголошень спеціалістів з буріння свердловин.

Тож росіяни і далі руйнуватимуть природу Криму, а потерпатимуть від цього лише місцеві мешканці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!