16 Липня, 2024
Такої паніки на банковій я не бачив вже давно: Після Авакова – Венедиктова на вихід. Зеленський жене всіх. Це таки сталось

Такої паніки на банковій я не бачив вже давно: Після Авакова – Венедиктова на вихід. Зеленський жене всіх. Це таки сталось

Не факт, не факт що Аваков піде так просто. Коли людина пише «Честь мають» – на добровільну відставку це не особливо схоже, пише телеграм канал Клименко тайм.

А от Соня Кошкіна пише, що Аваков написав заяву на прохання президента. Тобто сам міністр таких планів не мав. І Аваков дуже не любить робити щось “з-під палки”.

Також, про можливу відставку Малюськи чутки ходять вже другий тиждень. Як і про можливе призначення на його крісло депутата Гришиної. А інші телегарм канали пишуть, що піти може і генпрокурор Венедиктова – пише Клименко тайм.

Сама ж Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявляла, що не тримається за своє крісло і готова піти у відставку. Однак для цього, за її словами, повинні бути вагомі підстави.

У відповідь на питання, чи готова генпрокурор Ірина Венедіктова подати у відставку, у разі провалу справи про можливу державну зраду нардепа Віктора Медведчука, вона сказала, що для цього повинні бути зрозумілі підстави. Відповідну заяву Венедіктова зробила в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” напередодні.

“Я прийшла в це крісло не триматися за нього, а зробити максимально і чесно. Для цього повинні бути абсолютно зрозумілі підстави. Я піду у відставку, якщо я буду вважати, що зробила професійно неетично щось, тому що, якщо я зроблю злочин, мене по-іншому звільнять. Якщо Верховна Рада так вирішить – це буде їхнє рішення. Тому, давайте виходити з того, чесно я зробила роботу або нечесно”, – сказала Венедіктова.

Але повернемось до теми Авакова – який у відаствку вже точно йде.

Телеграм канал Політика Страни зазначає:

Отже, Арсен Аваков, один з найвпливовіших людей України, подав у відставку.

Важливий факт – сталося це незабаром після того, як Аваков розмістив фото з новим главою посольства США в Україні Джорджем Кентом. І зробив це першим серед всіх українських чиновників.

У зв’язку з чим в політичних колах є дві взаємовиключні версії відставки.

За однією з них зустріч Авакова з Кентом сильно розлютила Зеленського, який відчув у ній загрозу сепаратної гри з американцями впливового міністра, який вже давно веде свою, окрему від президента, лінію з принципових питань на кшталт санкцій РНБО. Крім того, за чутками, Зеленський вкрай тривожно сприйняв приїзд Кента і навіть заборонив чиновникам і депутатам фракції «Слуг народу» з ним зустрічатися без дозволу Банкової.

Тому після зустрічі міністра з Кентом Зеленський і поставив перед Аваков питання ребром і той написав заяву. Тобто, Зе показує, що в країні головний він, а не Кент.

За другою версією, Авакова попросив піти у відставку сам Кент, який (також як і численні околопосольскіе «активісти») вважає главу МВС «гальмом реформ» і одним з головних лобістів збереження впливу олігархів в Україні. Тому, пообіцявши спокійну старість, Кент і дав пораду Авакову написати “за власним”.

Якщо вірна друга версія, то проблем з голосуванням за відставку Авакова в Раді не буде. Також як не буде проблем і з подальшому поведінкою міністра – він просто спокійно стоятиме осторонь. До тих пір поки ситуація не зміниться таким чином, що він знову зможе увійти у велику гру.

Якщо ж вірна перша версія, то варіанти можуть бути дуже різні. У тому числі і на вулицях Києва.

Ну а поки джерело в оточенні глави МВС сказав «Стране про плани Авакова так: «2694 дня Арсен Борисович пропрацював на посаді. Він втомився. Писатиме мемуари ».

А от політолог Романенко, щодо відставки Авакова навпаки пише:

Аваков пішов у відставку. Тепер буде ще більше веселощів. Як влучно сказав мій колега, не знаю чим в повітрі більше пахне: достроковими виборами або бунтом? Я думаю, що в повітрі пахне і тим, і іншим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!