29 Лютого, 2024
Перед самим новим роком Горбачов раптово перервав мовчання і звернувся до Путіна: «зроби це негайно»

Перед самим новим роком Горбачов раптово перервав мовчання і звернувся до Путіна: «зроби це негайно»

Останній генеральний секретар і єдиний президент СРСР Михайло Горбачов заявив, що глава Росії Володимир Путін і президент США Джо Байден повинні зустрітися, щоб знизити загрозу ядерної війни.
В інтерв’ю «Інтерфаксу», він порадив главам держав «не бичитися один на одного».

«Досвід показує, що треба зустрічатися і домовлятися, і головне – не бичитися один на одного. Все ж ясно: головне – уникнути ядерної війни. Раз треба уникнути такої проблеми, поодинці її вирішити неможливо, треба зустрічатися, треба всім занепокоїтися цим положенням» , – пояснив політик.

Він нагадав, що свого часу запропонував зустрітися 40-ому президентові США Рональду Рейгану, зазначивши, що той був «найбільш запеклим консерватором», однак після того, як усвідомив серйозність проблеми, оперативно включився у процес переговорів.

«Я свого часу, коли відносини СРСР і США були дуже складними, написав Рейгану лист і запропонував – давайте разом зустрінемося. І пояснив, що це необхідно, тому що переговори з ядерної безпеки захлинаються. Щоб зрушити їх з місця, треба зустрітися на вищому рівні і домовитися. Через два дні я отримав відповідь від Рейгана – «за». Це була згода на зустріч. Як пам’ятаєте, справа зрушила з мертвої точки», – сказав Горбачов.

На питання про те, що він думає з приводу того, що відносини Росії з Європейським союзом погіршуються, Горбачов зазначив, що «треба домовлятися і прагнути зрозуміти один одного».

«На початку всі не хочуть (зрозуміти один одного – Ред.). Так завжди було. А потім, коли сядуть за стіл переговорів, виходить все нормально. Не треба боятися переговорів. Тільки переговори, тільки зустрічі на всіх рівнях, тим більше на вищому, можуть дати позитивні результати. Досвід же ясно свідчить на користь цього», – додав він.

Але найбільше шокувало те, як відреагували на цю заяву Горбачова українці і коментують:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!