19 Липня, 2024
Вечір гордості за Україну, це таки сталось: шах і мат. Зеленскому вдалось – на весь світ. Браво!

Вечір гордості за Україну, це таки сталось: шах і мат. Зеленскому вдалось – на весь світ. Браво!

Пам’ятаєте, як це було? Анексія Криму, Захід повільно розгойдується, думаючи, чим підкріпити глибоку занепокоєність. Про це пише політолог, журналіст та експерт Кирило Сазонов. Далі слова автора в оригіналі.

Відмінна новина, на мій погляд. Незважаючи на шалений опір Кремля, всупереч всім його дипломатичним зусиллям (хай вибачать мене за це словосполучення щодо Москви), всупереч підкупу, погроз і істерик – сьогодні про свою участь в саміті «Кримська платформа» заявила ще одна європейська країна. Тепер їх 34. Хтось досі стверджує, що це не важливо, і взагалі порожні турботи? Ну, так прийміть заспокійливе, і загляньте в російські ЗМІ. Там плач і скрегіт зубовний на їхньому примітивному рівні розуміння пропаганди.

Аргументи найрізноманітніші. По-перше це все піар Києва на який ніхто не клюне! По-друге ніхто взагалі не приїде і Зеленський буде обговорювати Крим зі своїми радниками і пенсіонерами з інших країн. Америка точно на це не приїде! Гаразд, Америка приїхала, але який низький рівень представництва! Які три десятка держав, ви все брешете! І це мала частина так званих аргументів.

 

Тобто у кремлівських пропагандистів навіть думки не мелькає, що організацією цієї платформи, просто анонсом її проведення ми вже змусили говорити про окупацію Криму всіх. І навіть Росію. Шах і мат. Тут Зеленському аплодую стоячи. Своєю заявою в ООН і організацією цього заходу він повернув Крим до порядку денного, звідки Москва його успішно вибила агресією на Донбасі ще в 2014 році

Пам’ятаєте, як це було? Анексія Криму, Захід повільно розгойдується, думаючи, чим підкріпити глибоку занепокоєність. Москва нічого не хоче обговорювати, але йти в глуху відмову значить змусити Європу діяти активніше. Відмова від переговорів там не зрозуміють. Ну, отримаєте війну на Донбасі. І ось будь ласка – Кремль звично виляє, «настамнет», шахтарі і трактористи, але … готовий до переговорів. Нормандський формат, Мінські угоди, ТКГ, Штайнмаєр … Крим благополучно забутий. До 2021 року формально Захід не визнає анексії, але по факту про півострів вже практично не згадують. І тут такий неприємний сюрприз. Несподіваний.

І ось уже в РФ істерика, від криків прокинувся Захід, США проявили свій інтерес, Німеччина з Францією в цій ситуації «раптом згадали», що є ж ще і ця проблема. А платформа почнеться тільки через два тижні. Зрозуміло, що Росія не схопиться за голову і не втече з півострова завтра, прибираючи за собою сміття.

Але перший і важливий крок ми вже зробили. Крим повернули в міжнародний порядок денний. Чим не між собою, а на міждержавному рівні дали зрозуміти – ніхто з анексією не змирився і миритися не збирається. Далі вступають правила гри дипломатії. Ігнорувати проблему найзавзятіші друзі РФ не зможуть. А оскільки визнати анексію не дозволяють міжнародні закони – їм доведеться засуджувати РФ і підтримувати виховні заходи. Миші будуть плакати, колотися, але несмачний кактус вже на столі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!