19 Липня, 2024
Одразу з лікарні! Кравчук зробив гучну заяву – Путін в ауті: “страхіття в Криму”. Росія ніколи не зможе

Одразу з лікарні! Кравчук зробив гучну заяву – Путін в ауті: “страхіття в Криму”. Росія ніколи не зможе

Перший президент України Леонід Кравчук найбільшою помилкою своєї каденції вважає довіру до Росії. Також, він додав, що Росія не зможе розвинути незаконно окупований Крим, і навіть перетворення півострова на військову базу є вкрай складним для окупантів через нестачу води.

Про це він заявив в інтерв’ю LB.ua.

За словами експрезидента, він думав, що РФ зміниться, але цього не сталося.

«Моя найбільша помилка – те, що я вірив Росії. Я не мав права це робити. Коли я вчився в Москві (це було з 1967 по 1970 рік), мені вже було за 30. Я мав доступ до Ленінської бібліотеки, до архівів, до яких ніхто не мав. І знав настільки багато про Росію, про Леніна, про всіх, що ніхто ще тоді не знав. Я думав, що вона також змінюється. І зміниться врешті-решт», – заявив Кравчук.

За його словами, він вважав, що Росія застосовуватиме до інших держав, зокрема і сусідніх, не силовий компонент, а дипломатичний – домовлятиметься з ними. Однак, вона, як вказав експрезидент, РФ залишилася такою, як була.

«А я знав багато того, з чого повинен був робити висновки. Не зробив. І вже пізніше, коли я став президентом, коли для мене постало питання будувати незалежну Україну, я зрозумів, хто мені найбільше заважає. Це була Росія», – додав Кравчук.

Стосовно окупованого Криму. Він зазначив, що Путін глибоко не аналізує наслідків незаконної окупації півострова. Головним для нього було забрати Крим в України, хоча у 1954 році Москва змусила тодішню УРСР включити його до свого складу, бо переселені жителі не знали, що робити з тією землею, у них не було продовольства та прісної води.

«Я на власні очі бачив, які страхіття творилися у Криму, як жили люди: вони виходили опухлі від голоду, москіти їх заїдали. Людей туди переселили. І Хрущов дійсно просив Кириченка забрати Крим до складу УРСР. Ну, не може Росія підняти Крим. Це територія, яка або перетвориться в діамант відпочинку, краси, або, як росіяни нині роблять – на військову базу», – сказав Кравчук.

Водночас він зауважив, що і цю базу потрібно утримувати, однак без води це неможливо.

«А води там немає», – констатував перший Президент України.

Нагадаємо, що у цьому ж інтерв’ю Леонід Кравчук розповів, що 1994 року під час підготовки до другого туру президентських виборів на нього вчинили замах.

«Я ніколи про це не кажу, та на мене було скоєно замах. Це було під час підготовки до другого туру президентських виборів 1994 року. Тоді в Харкові на мене напав убивця з ножем. Урятував мені життя охоронець. Потім, уже після завершення моєї каденції, Кучма дізнався про те, що Росія веде проти мене серйозну роботу, що мені надходять погрози, він дав розпорядження СБУ і виділив мені додаткову охорону. Росіяни планували зняти мене з поїзда (я ж їздив поїздом по областях) і доставити до Москви, щоб я зняв свій підпис з Біловезьких угод, денонсував їх», – зізнався перший президент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!