17 Квітня, 2024
Литвин: Люди повірте, вся моя родина, брати, сім’я, всі ми служили вам як вірні пси, а тепер ви нас ненавидите як ворогів

Литвин: Люди повірте, вся моя родина, брати, сім’я, всі ми служили вам як вірні пси, а тепер ви нас ненавидите як ворогів

Литвин: Якби у мене була можливість у 2013–2014 роках впливати на ситуацію, беру на себе відповідальність стверджувати, що жертв і кривавих подій в Україні не було б

Чи зможе Анатолій Гриценко, Олег Ляшко або Юлія Тимошенко закінчити війну на Донбасі, що має зробити Петро Порошенко, щоб знову стати президентом, чому ратифікація Харківських угод 2010 року була єдино правильним рішенням. Про це, а також про те, чому його брат тягає мішки на млині та чи планує він брати участь у виборах глави держави, в авторській програмі головного редактора інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман на телеканалі “112 Україна” розповів позафракційний народний депутат, колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин. Видання “ГОРДОН” ексклюзивно публікує текстову версію інтерв’ю.

– Володимире Михайловичу, країні, як і раніше, потрібен Литвин? (“Країні потрібен Литвин” – передвиборче гасло Литвина під час парламентської виборчої кампанії 2007 року, президентської кампанії 2009 року).

– Думаю, так. Якби у мене була можливість у 2013–2014 роках впливати на ситуацію, я маю на увазі організовувати роботу Верховної Ради, беру на себе відповідальність стверджувати, що жертв і кривавих подій в Україні не було б. Я відчував це у 2004 році: бачив, як змінюється настрій, як люди радикалізуються, і зрозумів, що потрібно брати на себе відповідальність. Хоча я також усвідомив, що для мене особисто це може бути дорога в один кінець, що потім мені це згадають… Я думаю, вони просто не встигли помститися мені за те, що у 2004 році я провів рішення про недовіру уряду, щоб заспокоїти суспільство.

– Яке прізвище має бути у президента, щоб він завершив війну?

– (Після паузи) Гарне запитання. Думаю, проблема не в прізвищах. Проблема, напевно, у тому, що ця людина має усвідомити, що забезпечувати своє домінування за рахунок залякування людей війною і утримування країни у стані війни – абсолютно проти природи нашого суспільства, це аморально, політично безвідповідально і, більше того, злочинно.

Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Коли я приїжджав додому, нинішній начальник Генерального штабу, який тоді служив у Житомирі, чомусь весь час приїжджав і стояв біля собачої будки

Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

– І що він зараз робить?

– Працює.

– Ким?

– На млині. Я ж кажу: тягає мішки (19 червня 2018 року президент Порошенко призначив Петра Литвина послом України у Вірменії. – “ГОРДОН”). Треба ж якось утримувати сім’ю. Мої брати, моя сім’я служили як вірні собаки державі, а стали ворогами. Зверніть увагу, із Криму було виведено лише прикордонників і кораблі прикордонної охорони. Усе інше здали. Ті, хто здав Крим, – сьогодні герої, їх нагороджують, а ті, хто зробив свою справу, захищав країну, нікому сьогодні не потрібні.

– Тут потрібно сказати, що у вас є ще брат Микола, який очолював прикордонну службу. Скільки років?

– 12 років, напевно… Ви ж прекрасно розумієте, що вони зробили все, щоб розбомбити, розтрощити родину. Тим більше, робили це люди, які їли з рук, яких я просував…

– Так завжди і буває…

– Що повинен зробити Петро Порошенко, щоб знову стати президентом?

– По-перше, сформувати команду, учасники якої були б не підлеглими, а союзниками, мали б свою позицію, відстоювали її, щоб звучав голос розуму, а не голос однієї людини… Думаю, це головне. Але разом із тим, це буде важко зробити, бо коли рейтинги котяться вниз, зупинити їх практично неможливо. Сьогодні люди масово зневірилися, спостерігається апатія, від якої недалеко до агресії… Я не чув, щоб про нинішню владу, включно з парламентом, сказали хоча б нейтральне слово.

– Петро Порошенко зможе завершити війну?

– Судячи з того, що Сполучені Штати передали нову зброю… Правда, вони наказали тримати її на складах під наглядом військовослужбовців США (насправді про таку вимогу США не повідомляли. Заступник міністра у справах окупованих територій Георгій Тука заявляв, що Збройним силам України заборонено використовувати Javelin на лінії зіткнення; президент Порошенко водночас говорив, що українські військові можуть використовувати протитанкові комплекси в разі провокацій або наступу бойовиків. – “ГОРДОН”)… Це свідчить про те, що за допомогою України будуть намагатися приручити Росію, точніше – російського президента [Володимира] Путіна.

Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Імпорт з Росією зростає, хоча ми у стані війни!
– Тобто ви і зараз вважаєте, що Харківські угоди були добром для України, а не злом, бо було продовжено перебування Росії в Криму?

– У політиці немає таких термінів, як добро і зло. У політиці є реальність, із якою не рахуватися було неможливо. А що, треба було оголосити, що Чорноморський флот має покинути Україну, оголосити війну Росії? Скажіть, який був вихід із цієї ситуації? Це зараз просто розмірковувати і говорити, що можна було не приймати рішення. Ну, тоді можна було і не ділити Чорноморський флот, сказати, що він повністю український… Чому тоді зафіксували, що Чорноморський флот орендує українські бази (не перебуває, а орендує – мабуть, ці терміни слід розрізняти) до 2017 року? Напевно, тоді батьки української державності розуміли, що інакше утворити Україну як державу буде неможливо. А у 2010-му році я розумів, що ми не зможемо утримати і нам потрібен час, щоб Україна утвердилася, щоб Україна наростила м’язи… Ми створили як мінімум каркас держави.

ВІДЕО

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!