16 Квітня, 2024
Cкоро Україна може накрити перաим снігом: мете0рологи пр0гнозують х0лодну0сінь

Cкоро Україна може накрити перաим снігом: мете0рологи пр0гнозують х0лодну0сінь

Погода в Україні може в жовтні неприємно здивувати. У другій половині місяця може випасти перший сніг. А в цілому жовтень може стати холодніше, ніж листопад і грудень 2021 року.

Такий прогноз зробила завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова, пише УНІАН.

«Жовтень в Україні почав мати процеси предзим’я: в ньому може бути навіть холодніше, ніж потім в листопаді і грудні. В останні роки це проглядається. Так що в цьому році, якщо друга половина жовтня ознаменується негативними температурами, ми побачимо сніг з дощем, може утворитися сніговий покрив “, – повідомила метеоролог.

Вона зазначила, що раніше в Україні спостерігався плавний перехід до зими – похолодання приходило поступово восени до нульових температур в грудні. Але зараз сезони сильно змістилися і жовтень може стати більш холодним, а в листопаді і грудні настане потепління з підвищенням до плюсових температур вище норми.

Також можуть зміститися і графіки кліматичної зими – вона може початися в кінці січня і закінчитися в кінці лютого. Або ж початися в грудні і протриматися до лютого.

Мартазінова також підкреслила, що спрогнозувати погоду взимку стає все складніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!