19 Червня, 2024
Жодна влада до такого не опускалася: В Україні введуть “податок” на смартфони, телевізори і комп’ютери! До чого готуватися людям

Жодна влада до такого не опускалася: В Україні введуть “податок” на смартфони, телевізори і комп’ютери! До чого готуватися людям

Українців продовжують обкладати всілякими податковими відрахуваннями. На цей раз влада планує змусити платити податки власників смартфонів, телевізорів, ноутбуків і домашніх стаціонарних комп’ютерів.

В Україні введуть податок на смартфони, телевізори і комп’ютери — today.ua

Економічно обґрунтований розмір податкового збору для громадян України, які мають доступ до інтернету, завдяки сучасним гаджетам, розрахували економісти Київської школи економіки (КШЕ). Йдеться про потенційне копіювання аудіо-відео контенту, яке може привести до збитків для власників авторських прав.

Методологія розрахунку від експертів КШЕ бере до уваги ВВП всієї країни і середній рівень доходів громадян, а також споживчі переваги в музиці, тематиці переглядаються, вітчизняну і світову вартість контенту.

Податковий збір на справедливу компенсацію авторам за приватне копіювання їх творів (аудіо, відео та друкованої продукції), який традиційно включений у вартість гаджетів, пропонують підвищити в 3-5 разів. Однак в КШЕ вважають, що забезпечити відрахування авторам за потенційне копіювання їх контенту можна і без значного підвищення вартості смартфонів, ноутбуків, телевізорів з функцією запису і ПК.В Україні введуть податок на смартфони, телевізори і комп’ютери

«Оскільки в Україні ніколи не проводилося економічне дослідження реального копіювання контенту українцями і шкоди авторам від приватного копіювання — учасники переговорів зайшли в глухий кут.

Вирішити цю кризу мають економісти, надавши рекомендації по вибору таких тарифів, які, по-перше, повинні враховувати збитки авторам від можливого копіювання творів за допомогою техніки, по-друге, ризики для конкурентності легальних імпортерів, ринок яких на 30% знаходиться в тіні, і, по-третє, повинні бути справедливими до споживачів і враховувати їх реальну поведінку при скачуванні контенту», — зазначила керівник Європейської бізнес асоціації Вікторія Куликова.

Так, згідно з розрахунками експертів Київської школи економіки, ставка збору на смартфони, телевізори з функцією запису, ноутбуки і т.п. не повинна перевищувати 0,3%, податок на флешки і карти пам’яті — 1,3%.

Економісти вважають, що така ставка податкового збору на потенційне копіювання контенту дозволить відшкодувати можливі збитки авторам медіа продукції, але не завдасть серйозного збитку ринку електроніки в Україні, де чергове зростання цін може вплинути на зниження попиту серед споживачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!