16 Червня, 2024
Заробітки в Польщі та інших країнах більше не потрібні: українцям пообіцяли зарплати до 900 доларів, кому “загрожує” підвищення

Заробітки в Польщі та інших країнах більше не потрібні: українцям пообіцяли зарплати до 900 доларів, кому “загрожує” підвищення

В останні роки українці все частіше їдуть до Польщі на заробітки, адже сусідня країна обіцяє зарплату набагато вище, ніж в Україні. Однак, деяким українцям у 2022 році в Кабміні обіцяють зарплату до 900 доларів. Кому ж і в Україні платитимуть гідний оклад, повідомив в інтерв’ю LB.ua прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

У розмові йшлося про проєкт держбуюдету-2022, який нещодавно презентував Кабінет Міністрів України.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль поділився, що в Головному фінансовому документі країни передбачено істотне підвищення зарплат медичних співробітників.

За словами Шмигаля, з наступного року мінімальна заробітна плата медика складе до 20 тис.грн, а медичний персонал отримуватиме в середньому до 13 500 грн.

Таким чином, за його словами, мінімальна зарплата буде не менше 700 доларів, а середня складе 800-900 доларів.

За словами глави Кабміну, бюджет на медицину у 2021 році – безпрецедентно високий. Якщо порівнювати з показниками 2018 року, то він зараз у два рази більше.

У проєкті фінансового документа 2022 передбачена сума на охорону здоров’я приблизно на 36 млрд грн. Шмигаль вважає, що саме медицина стала “проривом” в нинішньому році.

Глава Кабміну заявив, що в цілому українці стали більше заробляти. Середній розмір зарплати на підприємствах і в різних установах становить 500 доларів. Цей показник Шмигаль назвав “абсолютним рекордом для країни”.

Прем’єр-міністр додав, що українці їдуть працювати за кордон не тільки через більшу зарплату, їх приваблює і медицина, інфраструктура, перспективи для дітей. Всі ці речі в уряді України теж знаходяться в пріоритеті.

Однак, за даними Держстату, приблизно 53% громадян отримують зарплату понад 6000 грн, тобто “мінімалку”, але менше ніж 10 тис.грн. Тому, все ж рівень окладу у більшості українців дуже низький.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!