25 Липня, 2024
Я скасовую наказ про бронювання, будемо розбиратися, – Свириденко про відстрочку від призову працівникам “Glovo” та “Favbet Tech”…

Я скасовую наказ про бронювання, будемо розбиратися, – Свириденко про відстрочку від призову працівникам “Glovo” та “Favbet Tech”…

Міністерка економіки Юлія Свириденко після суспільного резонансу скасувала наказ про бронювання працівників компаній Glovo, Visa, Favbet Tech.

Про це вона повідомила у фейсбуці, інформує Цензор.НЕТ.

Свириденко прокоментувала інформацію, яка з’явилася у ЗМІ щодо бронювання деяких технологічних компаній.

“З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо.

Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам час і потребам бізнесу”, – зазначила вона.

На прикладі цієї ситуації вона пояснила, як виглядає процес бронювання: зазначені компанії звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації.

Далі, за її словами, Міністерство цифрової трансформації визнало їх критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті.

Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки.

“На основі рішення Генштабу, списки опрацьовуються Міністерством економіки.

У випадку відсутності правових підстав для відмови, ухвалюється рішення про бронювання працівників.

Ми розуміємо, що бронювання спеціалістів – законне право бізнесу і можливість для країни у такий важкий час підтримувати нашу економіку податками й зборами.

Але це питання також не повинне розколювати суспільство, особливо у такий важкий час.

Проведемо оновлення постанови, аби знайти оптимальне рішення, яке відповідатиме запиту військових, але водночас дасть можливість працювати економіці”, – резюмує Свириденко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що працівники компаній “Glovo”, “Visa”, “Favbet Tech” отримали відстрочку від призову на військову службу строком на 6 місяців.

Про це у Telegram розповів нардеп “Слуги народу” Олександр Федієнко.

Парламентар опублікував відповідний наказ.

Працівники Glovo та Favbet Tech отримали відстрочку від мобілізації

У документі зазначається, що заброньовано працівників ТОВ “ГЛОВОАПП УКРАЇНА”, ТОВ “ФАВБЕТ ТЕК”, ДП “ССМ”, ТОВ “ВІЗА УКРАЇНА”, ТОВ “АГРІ ЧЕЙН” та ТОВ “КОРТ”. Їм надається відстрочка від призову на військову службу строком на 6 місяців.

“В цілому я не проти економічного бронювання. Гроші на утримання армії нам потрібні. Але інколи навіть керівники ТЦК не можуть зрозуміти, чому підприємства які випускають дрони, реби, не бронюють, бо не проходять по критеріям, а от такі як у переліку, лист додав, вони вимушені бронювати, закон…

На всіх нарадах кажу, мінстратегпрому, змініть критерії!! Підприємства які роблять реби та дрони, вони апріорі не можуть мати ту історію яку ви заклали у критеріях!” – зазначив Федієнко.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!