25 Липня, 2024
Вже в Херсоні! Звільнити місто – операція ЗСУ: прекрасні новини з фронту. Дата відома – переможемо!

Вже в Херсоні! Звільнити місто – операція ЗСУ: прекрасні новини з фронту. Дата відома – переможемо!

Росіяни окупували Херсон ще на початку березня. Поступово Херсон почав перетворюватися на зменшену копію радянського міста. Заступник голови Херсонської обласної ради Ігор Соболевський вважає, що Збройні сили України можуть вже скоро звільнити тимчасово окуповані території на Півдні України. 

З його слів, звільнення регіону може статися вже у серпні.

Таку думку він висловив в етері телеканалу “Еспресо”.

“Цілком ймовірно, що ЗСУ звільнять Херсонщину вже в серпні. Ми маємо дуже великий запит суспільства на звільнення Херсону та Херсонщини. Це досить великий регіон, в якому багато людей перебувають в окупації та чекають на звільнення. Херсонщина, безумовно, буде звільнена. Однак щодо термінів потрібно бути дуже обережним, бо ми не маємо права там програти”, – пояснив Соболевський.

Заступник голови Херсонської облради також додав, що ЗСУ готують операцію зі звільнення Херсонщини та всіх тимчасово окупованих територій.

“ЗСУ готують та проведуть операцію зі звільнення Херсонщини, як тільки це стане можливим. Потрібно бути впевненим, що така операція буде успішною і тільки тоді розпочинати активні контрнаступальні дії. Потрібно набратись терпіння та просто почекати”, – зазначив він.

Раніше військовий експерт із аналітичного центру Королівського об’єднаного інституту збройних сил Ніл Мелвін висловив думку, що вирішальна битва України з російською армією відбудеться не на сході країни, де наразі Росія завдає основних ударів, а на півдні, де українська армія пішла в контрнаступ із метою відвоювати свої території.

Саме тут ми бачимо, що українці просуваються навколо Херсона. Там починаються контратаки, і я думаю, що, швидше за все, ми побачимо, як імпульс переміститься в Україні, коли вона спробує потім розпочати великомасштабний контрнаступ, щоб відкинути росіян”, — сказав він.

ЗС рф у свою чергу у різний спосіб хочуть приховати великі втрати. В Херсоні тіла вбитих окупантів спалюють та хочуть видати це за результат артобстрілів. 

В той же час варто зазначити, що Повернення Донбасу буде важко здійснити в найближчі кілька місяців.
Про це американський філософ та політолог Френсіс Фукуяма сказав в інтерв’ю DW.

«Думаю, що найбільш реалістична стратегія на даний момент – зосередитись на півдні країни, знову відкрити Україні доступ до Чорного моря, повернувши Херсон та порти на Азовському морі. Це важливіше, ніж Донбас. Я думаю, що повернення Донбасу буде важко здійснити в найближчі кілька місяців», – заявив Фукуяма.

За його словами, до кінця літа ми можемо побачити реальний прогрес на півдні.

«Для України це дуже, дуже важливо – відновити доступ до чорноморських портів, щоб відновити експорт усіх своїх сільськогосподарських товарів, розірвати російську блокаду Одеси», – додав політолог.

На його думку, саме звільнення Херсона та зняття блокади портів стане реальною передумовою для припинення вогню.

«Я собі це так уявляю, що саме на цьому вони (українці – ред.) збираються зосередитись. Вони вже почали наступ у районі Херсона і досягли там деякого прогресу. Якщо, скажімо, до вересня чи жовтня вони справді звільнять цей район, це закладе передумови для початку серйозних переговорів про припинення вогню. Але я не думаю, що українці зможуть домогтися їх до того, як відкриють доступ до зовнішнього світу Чорним морем», – заявив Фукуяма.

 

Нагадаємо, що 17 липня у ​​військовій розвідці міністерства оборони Великої Британії повідомили, що на тлі заяв і кроків українських Збройних Сил з деокупації південних регіонів Росія почала посилювати свої оборонні позиції та стягувати додаткові сили й військову техніку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!