16 Червня, 2024
Українцям підвищили пенсії: кому в жовтні прийде на 400 гривень більше

Українцям підвищили пенсії: кому в жовтні прийде на 400 гривень більше

Названо категорію пенсіонерів, у яких з жовтня зростуть пенсії

Уряд України розробив поетапний перегляд пенсій для громадян. Хоча в жовтні в графіку немає запланованих підвищень, в однієї категорії пенсіонерів виплати зростуть. В Мінсоцполітики повідомили, хто опинився в списку.

З минулого року чиновники ввели таке поняття, як доплати до пенсії. Вони передбачені громадянам певного віку.

З липня 2020 року чиновники внесли в цю категорію осіб старше 80 років і призначили їм щомісячні доплати в сумі до 500 грн.

А з 1 жовтня поточного року доплати вже почнуть призначати особам 75-80 років. Правда, у них розмір допомоги буде нижче – в межах 400 грн.

Також за рішенням уряду, якщо у таких громадян є 20 років стажу у жінок і 25 років – у чоловіків, їх розмір пенсії повинен бути не нижче 2500 грн.

За підрахунками, відчутну надбавку до виплат отримає 1 мільйон пенсіонерів. Хоча, за останніми офіційними даними, в Україні проживає понад 10 млн українців, які отримують пенсійні виплати.

Ці доплати до розміру виплат будуть тепер платити кожен місяць, як підтримку старшому поколінню.

У Мінсоцполітики вже поділилися, що з жовтня 2022 року до 300 грн може зрости й розмір виплат у пенсіонерів 70-75 років.

Чиновникам простіше ввести такі поетапні підвищення, починаючи з найстаршого покоління, ніж всім й відразу пенсіонерам підняти на істотну суму розмір виплат.

Тим більше, що підвищення з жовтня спочатку теж планувалося ввести з липня поточного року. Однак, карантин через коронавірусну інфекцію змінив плани у зв’язку із занепадом економіки країни.

Проте уряд України знайшов спосіб все-таки ввести доплати ще однієї категорії громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!