25 Липня, 2024
“Уха від олігарха” Ахметов спеціально скинув гарячу воду в Буг! Температура води сягнула 41℃ – все просто “зварилось”… (ФОТО)

“Уха від олігарха” Ахметов спеціально скинув гарячу воду в Буг! Температура води сягнула 41℃ – все просто “зварилось”… (ФОТО)

Про це повідомив заступник голови Львівського осередку ВГО «Стоп корупції» Віктор Палас.

До львівських стопкорівців звернувся керівник племінного фермерського господарства «Добротвірський рибзавод» Роман Депа. Він повідомив: на території рибовідтворювальної дільниці загинуло все живе через різке підвищення температури води поблизу Добротвірської теплоелектростанції.

«ТЕС використовує водойму для охолодження води. Гаряча вода з ТЕС виходить двома каналами. Один із них вчора просто не працював. Температура води, яку скидають у водойму, не має перевищувати 3 градуси від загальної температури водойми», — пояснює очільник рибгоспу.

Заступник голови Львівського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Віктор Палас виїхав на місце катастрофи. Він виміряв температуру води в районі ТЕС і зафіксував критичні для усього живого показники – 41 градус Цельсія!

Пізно ввечері активісти викликали на місце представників Держекоінспекції Львівщини.

Начальник відділу експериментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Львівської області Тетяна Боднарчук зробила заміри води на вміст кисню, хімічні показники та температуру. Зафіксована нею температура води в річці  — 26,8 градуса, а біля ТЕС — близько 41! Різниця у 13 градусів перевищує гранично допустимі норми та для фауни водойми є згубною.

У результаті — риба у фермерському господарстві поблизу та в самому Західному Бузі просто «зварилася». Активісти показали на відео сотні загиблих рибин і пожовклу рослинність поблизу ТЕС. Також повідомили про сморід навколо.

Активісти приїхали до Добротвірської ТЕС, утім не змогли потрапити на територію через паркани та зачинені ворота. Вони зателефонували черговому інженеру ТЕС. Той запевнив, що всі показники в межах норми.

Громадськість викликала слідчо-оперативну групу, склали заяву про злочин.

Львівські стопкорівці припускають, що на ТЕС сталась аварія, яка потребувала термінового охолодження води. Цю версію також підтверджує зафіксований рибалками факт: другий канал скиду води не працював.  Щоб не потрапити під санкції керівництва, співробітники станції не стали вмикати аварійні насоси та охолоджувати воду до норми. З метою економії електроенергії її гарячою скинули у водойму та «приготували юшку»,  пояснюють активісти.

«13 липня 2021 р. у вечірній час представниками Державної екологічної інспекції у Львівській області та Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області проведено експрес-дослідження проб води на визначення температури та вмісту кисню у воді поруч із Добротвірською ТЕС.

У зв’язку із цим звертаємо увагу на наступне.

Згідно з технологічними процесами Добротвірська ТЕС для охолодження відпрацьованої пари використовує води технічного Добротвірського водосховища. Після охолодження циркуляційна вода потрапляє в загальний скидний басейн, де інтенсивно перемішується та потрапляє у технічні канали №1 та №2.

Технічні канали – це гідротехнічні споруди для транспортування циркуляційних (теплообмінних) вод у Добротвірське водосховище, яке своєю чергою є технічною водоймою призначеною для охолодження циркуляційних вод. Температура оборотної циркуляційної води у технічному каналі №2 в місці скиду у водосховище та безпосередньо на прилеглій акваторії водосховища може перевищувати природні температури води на 10-15◦С, згідно з правилами експлуатації Добротвірського водосховища, затверджених Державним агентством водних ресурсів України.

Відповідно до замірів хімічної лабораторії Добротвірської ТЕС, температура води р. З. Буг на вході у водосховище 13.07.2021 р. становила 29-30◦С. Також важливим фактором є температура повітря навколишнього середовища, яка становила 34-36◦С в тіні протягом тижня.

Водночас звертаємо увагу, що 13 липня на ДТЕК Добротвірській ТЕС працювали енергоблоки № 7 та №8, турбогенератори ТГ-5 та ТГ-6. Все обладнання працювало згідно з графіком навантаження. Порушень технологічного процесу чи позаштатних ситуацій в роботі обладнання ДТЕК Добротвірська ТЕС 13 липня 2021 року не було», — прокоментувала ситуацію представниця Добротвірської ТЕЦ Ірина Періг.

Місцеві активісти повідомили, що така ситуація на Добротвірській ТЕС ДТЕК уже стає системною.

«Перший раз зафіксовано викид критично гарячої води у водойму та масовий мор риби у 2004-му, другий – у 2014-му році. Були відкриті провадження, зафіксовані збитки державі у розмірі 67 мільйонів гривень», — розповідає Віктор Палас.

Активісти повідомили, що 14 липня через розголос на місце прибула комісія, яка з’ясовуватиме причини екологічного лиха.

Leopolis.news

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!