25 Травня, 2024
У цю годину! Важка звістка – речниця Кравчука сказала лише пару слів: гірше, ніж ми думали

У цю годину! Важка звістка – речниця Кравчука сказала лише пару слів: гірше, ніж ми думали

Перший президент України Леонід Кравчук, очільник української делегації в Тристоронній контактній групі зі врегулювання ситуації на Донбасі, майже місяць перебуває в реанімації після операції на серці.

Додаткову інформацію повідомила речниця Кравчука Оксана Сибірцева. У коментарі вона заявила, що стан здоров’я першого президента не поліпшився після операції.

«Дуже повільна динаміка покращення», – сказала речниця.

“Перший Президент України Леонід Кравчук, який очолює українську делегацію в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, майже місяць перебуває в реанімації після операції на серці. Про це нам повідомила прессекретарка Кравчука Оксана Сибірцева”, – йдеться у повідомленні.

Сибірцева підтвердила, що стан здоров’я Кравчука не поліпшився після операції. «Дуже повільна динаміка покращення», — зазначила вона. Інших подробиць вона не навела.

Про проблеми зі здоров’ям у Леоніда Кравчука і про те, що він переніс операцію на серці, стало відомо наприкінці червня. Він тоді не брав участі в урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 25-ої річниці Конституції, пояснивши відсутність «станом здоров’я».

Пізніше речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович у коментарі уточнив, що Кравчук переніс операцію на серці. Тоді Арестович відмовився більше говорити про стан здоров’я Кравчука, оскільки він сам заборонив обговорювати цю тему.

Раніше в Офісі президента казали, що через погіршення стану здоров’я Кравчука поки не розглядають нових кандидатів на посаду очільника української делегації в ТКГ. «Треба трохи почекати, щоб подивитися на стан і послухати прогнози лікарів», — заявляв червня радник глави ОП Михайло Подоляк.

Символічно, що сьогодні рівноірк з моменту встановлення “режиму тиші” на Донбасі.

На сході України за рік режиму припинення вогню, який почав діяти 27 липня 2020 року, загинули 45 українських військовослужбовців та 163 зазнали поранень.

“За час дії режиму припинення вогню з 27 липня 2020 року до 27 липня 2021 року зафіксовано 1995 обстрілів, загинуло 45 та 163 військовослужбовці отримали поранення (дані штабу ООС, уточнюються)”, – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що “Збройні сили України з честю виконують завдання Президента, обумовлені міжнародною ситуацією довкола України, забезпечуючи українській дипломатії відповідні умови для боротьби за українські національні інтереси”.

Як зазначили в українській делегації, дотримуватися режиму припинення вогню в ході збройного конфлікту – найскладніший різновид військових дій.

Україна залишається вірною своїм зобов’язанням щодо політико-дипломатичного шляху врегулювання збройного конфлікту на сході України. Це доводять численні заяви представників міжнародних організацій (від Ради безпеки ООН до Парламентської асамблеї Ради Європи), держав-посередників Нормандського формату, держав «Великої сімки», – йдеться в повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!