21 Липня, 2024
Тільки попробуйте сунутися, Україна тепер наш партнер: міністр оборони Туреччини відповів Кремлю за Україну і Крим

Тільки попробуйте сунутися, Україна тепер наш партнер: міністр оборони Туреччини відповів Кремлю за Україну і Крим

Глава Міноборони Туреччини Хулуси Акар послав чіткий сигнал Москві по Україні.

Заява Акара було оприлюднено на офіційному YouTube-каналі оборонного відомства Туреччини.

Міністр назвав Україну “стратегічним партнером” Туреччини.

Image

“Ми дуже стурбовані їх майбутнім. Ми, як держава, заявили про зацікавленість у їх безпеки, мирне існування, територіальної цілісності”, – сказав Акар.

Він підкреслив, що Анкара не має наміру визнавати російським Крим, який був анексований Росією.  Міністр також додав, що Туреччина буде “уважно стежити” за тим, як РФ обходиться з кримськими татарами на півострові.

Акар також сказав, що Туреччина бажає припинення війни між Україною і Росією мирним шляхом і в рамках міжнародного права.  Він висловив надію, що діалог допоможе Києву і Москві вирішити багаторічний конфлікт.

Варто відзначити, що коли президент України Володимир Зеленський з робочим візитом відправився на зустріч з турецьким колегою Реджепом Ердоганом.  Це викликало істеричну реакцію Москви.  Відразу ж влади РФ заборонили авіасполучення з Туреччиною.  У Кремлі запевняють, що такий захід нібито не пов’язана з візитом Зеленського.

“Обмеження Росією пасажирського авіасполучення з Туреччиною не має політичного підґрунтя і пов’язане виключно зі спалахом захворюваності ковідом в республіці”, – виправдовувався прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Його слова тут же побічно спростував заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.  Він зазначив, що у Росії “мало радості” з приводу посилення співпраці Києва і Анкари у військовій та інших сферах.

За матеріалами .dialog.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!