25 Травня, 2024
Світ з блискавичною швидкістю поражає cтрaшнa зaрaзa! Спалах “чорної плісняви” – наслідки набагато важчі, чи загрожує ця хвороба українцям

Світ з блискавичною швидкістю поражає cтрaшнa зaрaзa! Спалах “чорної плісняви” – наслідки набагато важчі, чи загрожує ця хвороба українцям

Мукормікоз, або чорна цвіль — на тлі коронавірусу, що лютує в Індії, звідти надходять повідомлення про різкий спалах інфекції, яку називають “чорною пліснявою”. Щоб урятувати пацієнтів, лікарі видаляють очі й навіть щелепи. До пандемії було відомо про поодинокі випадки цього захворювання. Тепер індійські лікарі порівнюють це ускладнення від коронавірусу з цунамі. Сама чорна пліснява зустрічається на всіх континентах. Грибок живе в ґрунті, на овочах, фруктах, може проростати в хлібові та на будь-яких поверхнях.

До індійської клініки доправляють чергового пацієнта. У нього уражені слизові оболонки носа та очі — грибком під назвою мукормікоз. Його ще називають чорною цвіллю. До пандемії було відомо про вкрай рідкісні випадки. Однак нині в Індії вже зафіксовано 9 тисяч хворих, а 7 штатів оголосили про епідемію “чорної цвілі”.

Мукормікоз — це дуже небезпечне захворювання, з високою смертністю близько 50 відсотків. Грибок найчастіше вражає обличчя, очі, ніс і пазухи, Руйнує кістки і заражає мозок.

Індійські лікарі помітили, що грибок вражає діабетиків, які пройшли складне лікування від коронавірусу за допомогою гормонів. У людей з цукровим діабетом вже знижені захисні функції організму, терапія ще більше пригнічує імунітет і на цьому тлі пліснява атакує слизові оболонки. Спочатку кровоточить ніс, опускаються повіки, починають боліти очі , а тоді взагалі втрачається зір, каже лікар офтальмолог.

“Якщо вражаються очі, то для того, щоб врятувати таких пацієнтів, нам доводиться видаляти очі. А якщо вражає мозок, то шансів на виживання дуже малі. До 70-80 відсотків пацієнтів з мукормікозом в мозку не піддаються лікуванню”, — розповідає лікар з Індії.

Нині науковців зі всього світу цікавить спалах чорної цвілі.

Чорна цвіль для здорової людини не несе жодної шкоди. До коронавірусу були відомі рідкісні випадки, коли мукормікоз вражав людей хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, онкологію. Усі випадки пов’язані з відсутністю імунітету.

Чи може бути спалах мукоромікозу серед хворих на COVID-19 в Україні? Професор Олександр Дуда, вважає, що наш клімат не сприяє массовому розповсюдженню цього грибка.

Однак наголошує, що використання гормонів при лікуванні коронавірусу має бути вкрай обережним. Така терапія ні в якому разі не може використовуватися в домашніх умовах.

Гормональне лікування “ковідних” пацієнтів пригнічує імунітет. А цей стан загрозливий для будь-якого хворого, тому реабілітація після коронавірусу така ж важлива , як і основний етап лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!