21 Липня, 2024
Що то за червоні точки на тілі? Навіть не здогадувалася про їхнє значення, а виявляється, що вони можуть бути причиною..

Що то за червоні точки на тілі? Навіть не здогадувалася про їхнє значення, а виявляється, що вони можуть бути причиною..

Чому з’являються червоні родимки на тіліПрактично кожен з нас на різному життєвому етапі помічав у себе на тілі з’явилися червоні цятки, схожі на родимки. Зазвичай вони невеликі і мають червоний колір (іноді трохи світліше). Найчастіше вони з’являються в області шиї, на грудях і спині. А чому це відбувається і чи не несе це в собі небезпеку? (щоб переглянути відео доскрольте до кінця)

Ці маленькі червоні родимки зазвичай не доставляють дискомфорт – вони не болять і не сверблять. А ось виглядають зовсім не естетично. Наукова назва червоних цяток – червоний невус або ангиома. Вони зазвичай з’являються у людей зі світлою шкірою або в середньому віці.

Червоні родимки на тілі – що це?

Що означають червоні родимки, присутні на тілі? Відповідно до думки фахівців, вони є проміжною ланкою між вадою розвитку і пухлиною. У медичній літературі представлено незначну кількість інформації про це явище. Пов’язано це з тим, що червоні родимки не становлять особливої небезпеки для людини. Вважається, що вони мають вроджений характер.

Види червоних крапок (ангіом)

Червоні родимки заведено розділяти на кілька різновидів. В основу їх класифікації покладені такі чинники, як причина появи, розташування на тілі, вид судини, яка стала причиною її утворення.

Залежно від причини появи ангіоми, складу тканини зустрічаються червоні крапки або родимки декількох різновидів:

  • шишкоподібна – опукле новоутворення, яке різко піднімається над шкірним покривом;
  • вузлувата – невелике крапкове утворення, що з’явилося в результаті виходу кровоносної судини на поверхню шкіри. Така ангіома не має капілярного відгалуження;
  • гілляста або павукоподібна – від ангіоми відходить сітка дрібних кровоносних судин;
  • пласка – родимка на шкірі у вигляді ущільнення.

Залежно від судин, що лежать в основі утворення червоних родимок, їх називають гемангіоми – родимки, утворені через аномалії кровоносних судин, і лімфангіоми – крапки, що з’явилися через порушення роботи лімфатичної системи.

Гемангіоми відрізняються значними розмірами. Лімфангіоми – рідкісне явище. Це м’які на дотик невеликі вузлики, які легко стискуються при натисканні. Утворюються на шиї, у роті, на пахвовій і паховій ділянках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!