16 Червня, 2024
“Російські двигуни – л*йно. Технології залишились в Запоріжжі”: російський авіаконструктор визнав критичну залежність від українських двигунів

“Російські двигуни – л*йно. Технології залишились в Запоріжжі”: російський авіаконструктор визнав критичну залежність від українських двигунів

Колишній головний конструктор ПАТ “Іл” Микола Таліков прокоментував крах новітнього російського Іл-112В в Підмосков’ї і заявив, що одним з найслабших місць літака були дефектні двигуни.

У коментарі виданню News.ru авіаконструктор заявив, що давно попереджав про низьку надійность двигунів, які, за його словами, є “лайном”, передає Діалог.ua.

Більш того, Таліков підкреслив, що профільні інженери добре знали про існування проблеми з двигунами, однак замовчували інформацію. За його словами, саме з цієї причини катастрофа літака стала можливою.

“Я очікував. Я кілька років кричу, що двигуни – лайно. Що вони підведуть в кінцевому підсумку. Ніхто уваги на нашій славній фірмі не звертає. Сьомий начальник у нас за останні п’ять-шість років, ніхто уваги не звертає. Ось і дочекалися” , – заявив він.

“На жаль, компетенції розробки авіаційних турбогвинтових двигунів ще доведеться відновлювати. У Радянському Союзі головний центр компетенцій в цій сфері був створений в Запоріжжі в Україні, і зараз наші можливості в цій сфері сильно обмежені: на все потрібні проекти двигунів просто не вистачить людей і грошей “, – зазначив співрозмовник редакції.

За словами фахівця, саме двигуни були очевидною проблемою повітряного судна, крах якого можна вивчати по доступному в Інтернеті відео. На опублікованих кадрах один з двигунів загорівся прямо в повітрі.

Колишній головний конструктор компанії зазначив, що російський літак лише почав льотні випробування і лише кілька разів піднімався в повітря, причому проблеми з двигуном інженерами були зафіксовані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!