25 Травня, 2024
Про таке раніше можна було тільки міряти: мільйонам українських пенсіонерів підвищать виплати – коли та на скільки…

Про таке раніше можна було тільки міряти: мільйонам українських пенсіонерів підвищать виплати – коли та на скільки…

Міністерство соціальної політики України обіцяють розширити так звану “вікову лінійку” для пенсіонерів, кому належить адресна допомога.

Йдеться про президентську ініціативу, яку стали втілювати ще з липня 2020 року.

Вона полягає в тому, що пенсіонерам, котрим на той момент виповнилося 80 років, до розміру пенсії призначаються доплати в сумі до 500 грн.

Крім того, згідно з рішенням уряду, розмір їх пенсії не може бути нижче 2600 грн. У відомстві вказали, що доплати торкнулися 1,4 млн громадян.

Спочатку планувалося цю програму продовжити для осіб 75-80 років з липня поточного року. Їм обіцяли доплату в сумі 400 грн.

Однак, через пандемію коронавірусної інфекції Уряду України довелося змінити терміни, перенісши реалізацію програми з липня на жовтень.

Це означає, що з жовтня понад 1 млн громадян у віці 75-80 років стануть отримувати цю доплату, а розмір їх пенсії повинен бути не нижче за 2500 грн.

На цьому програма адресної допомоги не закінчиться, оскільки в Мінсоцполітики з 2022 року планують призначити доплати й пенсіонерам у віці 70-75 років.

Пресслужба відомства не вказує, який розмір доплати їм буде передбачений. Однак, все одно це буде відчутна підтримка для пенсіонерів, адже таких громадян зараз проживає на території України 1,5 млн.

Також в Мінсоцполітики поділилися, що в рамках підготовки проєкту Державного бюджету на 2022 рік вони вносять наступні підвищення пенсій:

  • З 1 січня 2022 року зросте пенсія людям з інвалідністю, отриманою в результаті ліквідації аварії на ЧАЕС.
  • З 1 березня буде проведена масштабна індексація пенсій для 10 млн громадян. Також продовжиться виплата доплат особам старше 80 років і пенсіонерам 75-80 років.
  • Буде проведено перерахунок пенсій з 1 липня та 1 грудня у зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму;
  • У жовтні відбудеться перерахунок мінімальної пенсії у зв’язку із запланованим зростанням мінімальної заробітної плати.

Деталями поділилася пресслужба Мінсоцполітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!