18 Червня, 2024
Не дивуйтеся: з 1 жовтня алкоголь в Україні продаватимуть за новими правилами…

Не дивуйтеся: з 1 жовтня алкоголь в Україні продаватимуть за новими правилами…

В Україні з 1 жовтня в Україні значно подорожчає алкоголь.

Так, з 1 жовтня почне діяти пункт наказ Мінфіну, який набрав чинності ще в липні, який зобов’язує друкувати в чеку штрихкод для алкогольних напоїв. Це правило буде обов’язковим абсолютно для всіх підприємців. А тих, хто буде його порушувати, чекає покарання у вигляді штрафу. За цим будуть ретельно стежити.

Таким чином додається акцизний код. Це важливе нововведення, яке торкнеться всіх.

Всі продавці повинні вказувати код у фіскальних чеках при продажу цілої пляшки. Також він вказується при відкритті пляшки. Код вказується тільки один раз. Код можна вводити як вручну, так і сканувати. Тут немає ніяких обмежень і строгих правил. Найважливіше, щоб він просто був.

Якщо говорити про коктейлі, то код потрібно вводити тільки один раз – при відкритті пляшки алкоголю. Наприклад, якщо до складу коктейлю входить три різних види алкоголю, то вводити код потрібно лише від тієї пляшки, яка була відкрита.

Якщо говорити про продаж алкоголю на розлив, то тут код теж потрібно вводити тільки один раз в момент відкриття нової пляшки.

До того ж акцизні марки можуть бути старого і нового зразка. Перші мають штрихкод, а також QR-код для сканування. Термін їх дії почався з 1 січня 2021 року. Що стосується старих акцизів, то там немає кодів, а Кирилиця. Їх можна використовувати і далі, але ось валідацію вони не пройдуть.

Якщо пляшки марковані акцизами старого зразка, то їх можна продавати без введення коду. Це тільки один виняток з цього правила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!