25 Липня, 2024
Масштабна індексація та два підвищення пенсій: Пенсійний фонд назвав дати та суми нових виплат

Масштабна індексація та два підвищення пенсій: Пенсійний фонд назвав дати та суми нових виплат

В Україні буде ще кілька етапів підвищення розміру пенсійних виплат у поточному році

Про те, що в решту 4,5 місяця, в нашій країні перерахують пенсії кільком категоріям літніх громадян, і таких змін заплановано цілих два, на своїй офіційній сторінці в соцмережі Facebook, пише Пенсійний фонд України.

Перше збільшення пенсій очікується з 1-го жовтня 2021 – го року – особам, які досягли віку в 75 +, заплатять по 400 гривень, і підвищать суму мінімальної пенсії з 2,2 тисячі гривень до 2,5 тисячі гривень. Однак, такі виплати зможуть отримати тільки ті, у кого є необхідний офіційний трудовий стаж, а це 30 років для пенсіонерок, і 35 років для пенсіонерів, або якщо вони досягли віку в 65 років, інші будуть як і раніше отримувати 1 854 гривні. Тобто, пенсіонери у віці від 75 до 80 років, через кілька місяців, побачать ще одну доплату, і сума їх мінімальної виплати стане 2,5 тисячі гривень, і при цьому, їм зовсім не потрібно мати надстаж – вистачить 25 років для чоловіків, і 20 років для жінок.

Наступне підвищення пенсій заплановано на 1-е грудня поточного року – на суми виплат одночасно вплинуть зростання офіційного прожиткового мінімуму(з 1,854 тисячі гривень до 1,934 тисячі гривень) і збільшення мінімальної зарплати. Таким чином, мінімальна пенсійна виплата українців, які не виконали норм пенсійного законодавства щодо страхового стажу, підніметься тільки на 80 гривень, до рівня прожиткового мінімуму – 1,934 тисячі гривень, а ось розмір пенсії тих, хто має необхідний трудовий стаж, стане вище – 2,6 тисячі гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!