21 Липня, 2024
Кремлю і особисто Путіну тепер не до України: Керівництво Японії на весь світ заявило про свої права нa Курильські острова

Кремлю і особисто Путіну тепер не до України: Керівництво Японії на весь світ заявило про свої права нa Курильські острова

Японські лідерu знову публічно заговорuлu про захоплення островів Курuльської грядu Кунашuр, Шuкотан, Ітуруп і Хабомаї. Хоча вказівкu на конкретну країну в заяві не було, очевuдно, що йдеться про Російську Федерацію.

В останній із реакцією не забарилися й одразу заперечили, що їхня позиція незмінна. Тему було порушено японцями на щорічному з’їзді з питання північних територій 7 лютого, який цього року проходить онлайн, пише Обозреватель .

Так, під час заходу міністр закордонних справ Японії Тосиміцу Мотегі підкреслив, що його країна має намір вести переговори з Росією на основі базової позиції про «вирішення територіальної проблеми».

«Питання північних територій (так в Японії називають острови Кунашир, Шикотан, Ітуруп і Хабомаї. – Ред.) в японо-російських відносинах є найбільшою і найскладнішою проблемою. Необхідно якнайшвидше вирішити територіальну проблему й укласти договір із РФ», – сказав він у відеозверненні.

Зі свого боку прем’єр-міністр Японії Есіхіде Суга зазначив нібито про жаль із приводу відсутності відповідної угоди з Росією.

«У вересні минулого року, незабаром після того, як я став прем’єр-міністром, ми провели з президентом Путіним телефонну розмову і домовилися про продовження діалогу, зокрема й про укладення мирного договору», – нагадав він

Водночас росЗМІ підкреслює, мовляв, позиція Москви щодо Курильських островів полягає в тому, що спірні території увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни і «суверенітет РФ над ними сумніву не підлягає».

Японія не визнає належність Курильських островів Росії
Зазначимо, що на з’їзді в день північних територій, який відзначають в Японії 7 лютого, традиційно беруть участь прем’єр-міністр, глава МЗС та інші члени уряду. Через коронавірус захід відбувається онлайн.

Цього року до порядку денного зборів уперше за декілька років японці повернули тезу, що північні території було захоплено. Два попередні роки вони використовували формулювання, що після війни пройшло більш ніж 70 років, «а мирний договір так і не було укладено».

Нагадаємо, що чотири острови Курильської гряди (Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї) досі спричиняють територіальні розбіжності між Росією і Японією. Як відомо, ще з кінця Другої світової війни Радянський Союз анексував ці території. У 1956 році СРСР і Японія підписали декларацію про завершення бойових дій, проте мирний договір так і не було підписано. Японія ж не визнає належність цих островів РФ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!