19 Червня, 2024
Йому є що розповісти: 15хв назад посадили в літак – екстрадиція в Україну в супроводі поліції – вже чекають

Йому є що розповісти: 15хв назад посадили в літак – екстрадиція в Україну в супроводі поліції – вже чекають

В Україну, можливо, було екстрадовано топменеджера часів президентства Віктора Януковича Сергія Кузяру. Свого часу він працював на підприємствах сина Януковича Олександра.

Про це повідомляють Новини.LIVE з посиланням на пасажирів літака Стамбул – Київ. Кузяра летів у супроводі чотирьох поліцейських.

 

Чоловік оголосив на весь літак, що його викрила й утримує турецька поліція. Також він попросив зателефонувати дружині.

За словами Кузяри, його незаконно утримували два дні й тепер везуть у невідомому напрямку. Очевидці припустили, що це може бути екстрадиція за запитом України.

Сергій Кузяра обіймав посаду технічного директора державної компанії “Спецшахтобуріння”, а в 1998 році очолив її дочірнє підприємство – “Вуглетехпереозброєння”. Також був директором компанії “Октябрьуглепоставка” в місті Кіровське.

З 2000 року перейшов у приватний сектор, ставши менеджером в “АРС-Холдинг”, що належить бізнесменові Ігорю Гуменюку. Згодом Кузяра почав власний бізнес у партнерстві з Гуменюком, який продав “АРС” Рінату Ахметову.

 

До 2011 року працював у вугільній компанії Гуменюка “Інвестиції і розвиток”, а потім почав працювати на Олександра Януковича – входив до складу топменеджерів його підприємств “Донбаський розрахунково-фінансовий центр” і МАКО-холдинг.

Також був радником міністра енергетики та вугільної промисловості.

Зараз Кузяра має частки у вугледобувному підприємстві ТОВ “Краснолиманська” в Родинському Донецької області, а також у “Донбасенерго”, що розташоване на окупованій території.

Його підозрюють у лобіюванні поставок вугілля з РФ і самопроголошених “Л/ДНР”.

 

Як повідомляв OBOZREVATEL, за даними російської митниці, Росія цього року отримувала сотні тисяч тонн вугілля з окупованого Донбасу, а в українській митниці таких даних немає.

До постачання має стосунок компанія, яка може бути пов’язана з нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком.

Також стало відомо, що весь експорт незаконно видобутого вугілля на Донбасі курирує російська компанія “Донське вугілля”. У декларації Медведчука її немає, але директор цієї фірми раніше працював у компаніях у Криму, які є в деклараціях Медведчука.

Вугілля з т.зв. “ДНР” постачають в РФ, російська митниця враховує його як українське, а наша цих поставок “не бачить”. До такої торгівлі має стосунок компанія, яка може бути пов’язаною з нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком.

Про це в ефірі “Громадське радіо” розповів журналіст “Реальної газети” Олександр Білокобильський. Співробітники видання під час розслідування знайшли інформацію про бізнес родини Віктора Медведчука в Криму. Одна з фірм має історію з 2003 року. Іншу ж було створено вже після анексії, на початку 2015 року.

 

За даними російської митниці, Росія цьогоріч отримувала сотні тисяч тон вугілля з України, а в українській митниці таких даних немає. “Є підтвердження того, що вугілля з окупованої території іде саме туди. Росія не визнає ці “республіки” в Донецькій і Луганській областях окремими суб’єктами міжнародного права, тобто за даними російської митниці, це територія України”, – розповідає журналіст.

Також стало відомо, що весь експорт незаконно видобутого вугілля на Донбасі куруватиме російська компанія “Донские угли”. У декларації Медведчука такої фірми немає, але директор цієї компанії раніше працював у компаніях у Криму, які є в деклараціях Медведчука.

“КОМПАНІЯ ОПЕРУВАЛА ДОСИТЬ ВЕЛИКИМИ КОШТАМИ, НЕ ДУМАЮ, ЩО ТУДИ ПОСТАВИЛИ ВИПАДКОВУ ЛЮДИНУ. МИ НЕ МОЖЕМО СТВЕРДЖУВАТИ НА 100%, АЛЕ ДУЖЕ СХОЖЕ НА ТЕ, ЩО “ДОНСКИЕ УГЛИ” МАЮТЬ СТОСУНОК ДО РОДИНИ МЕДВЕДЧУКА”, – ПОЯСНИВ ЖУРНАЛІСТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!