21 Липня, 2024
Історичне рішення президента: Зеленський дозволив в Україні нові гроші і підписав закон…

Історичне рішення президента: Зеленський дозволив в Україні нові гроші і підписав закон…

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про платіжні послуги”. Він з одного боку вводить дев’ять різних платіжних послуг, а з іншого – дозволяє Нацбанку випускати цифрову валюту.

Як йдеться на офіційному сайті Офісу президента, повністю документ вступить в силу тільки через 12 місяців. За цей час у бізнесу є час підготуватися до нових правил, серед яких:

З’являться нові гроші – цифрові

Електронні гроші буде випускати Національний банк. Для цього створять електронні гаманці. Тут варто не плутати цифрові гроші і криптовалюта. Головна різниця – в документі передбачено, що випуском буде займатися виключно Нацбанк, крім того, це фактично буде та ж гривня, але вона не буде підкріплена паперової банкнотою.

Карту можна буде отримати на пошті

Монополію банків зруйнують: деякі фінансові послуги (у тому числі переклади, зняття готівки тощо) зможуть надавати будь-які компанії, які отримають відповідну ліцензію. Також можна буде отримати звичну карту не тільки в відділенні банку.

Наприклад, випуском зможуть займатися поштові відділення, кредитні спілки тощо Повний же спектр фінансових послуг, як і зараз, буде надавати тільки банк.

Контролювати будуть по-новому

За всіма компаніями, які надають фінансові послуги, будуть пильно стежити. Завдання: змусити всіх вказувати повну інформацію про комісіях, можливі штрафи. Крім того, якщо з вини компанії переплутають переклад, то за власний рахунок повинні будуть компенсувати витрати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!