25 Червня, 2024
“Бог діє і після смерті! Явне підтвердження тому є – мощі святих!” – отець Міхал Бранкевич

“Бог діє і після смерті! Явне підтвердження тому є – мощі святих!” – отець Міхал Бранкевич

“Посмішка на обличчі померлих святих означає, що смерть не є чимось страшним. Вони показують, що важливо не помирати одинокими. Часом буває, що святий закінчує свій шлях важкою хворобою. Пригадую сестру-урсулянку Марту Рик, яку добре знав, вона переживала жахливий біль, але врешті відмовилась наприкінці життя від знеболювального!

Неушкодженість тіла, тобто, мощі святих показують, що Господь діє і після фізичної смерті!” – наголошує отець Міхал Бранкевич.

Про нюанси нетлінності мощей блаженного Карла Акутіса далі:

Коли в четвер 1 жовтня 2020р. в мережі з’явилися перші фото тіла Карло Акутіса в труні, посипалися коментарі на адресу майбутнього блаженного. А також з’явилися запитання.

На два важливі запитання щодо цього процесу відповідає портал Aleteia.

1.Чи тіло Карло — нетлінне?

Це дуже делікатне питання. Ми про це вже писали в січні 2019 року, незабаром після того, як тіло юного комп’ютерника було ексгумоване. Нікола Ґорі, постулатор беатифікаційного процесу, в телепрограмі «Bel tempo si spera» сказав: «Тіло Карло Акутіса — наскільки мені сказали — в незмінному стані».

Потім, однак, він спростував ці слова і зазначив, що будь-які заяви про стан збереженості тіла юнака ще завчасні, що необхідно провести обстеження, які зроблять медики, і що процес іще триває. Отець Марчело Теноріо, віцепостулатор беатифікаційного процесу Карло Акутіса, тоді додав, що ще немає «канонічного чи наукового» авторитету, який би заявив офіційно, що тіло хлопця збереглося нетлінним.

Однак із висловлювань церковних представників можна вичитати зовсім інше. Наприклад, архієпископ Доменіко Соррентіно з Ассизі визнав, що нормальний процес посмертного розкладу зачепив також і тіло майбутнього блаженного.

З інформації, яку зібрала італійська редакція порталу Aleteiа, випливає, що коли навесні минулого року тіло Карло Акутіса ексгумували, воно було фактично визнане «нетлінним» у тому сенсі, що всі органи були на своїх місцях. Натомість на обличчі можна було помітити сліди розкладу.

Нинішній ідеальний вигляд його обличчя — яке ми бачимо на фотографіях з Ассизі — це результат людської праці, підправлень, зроблених із застосуванням силікону.

 

2.Чому тіло Карло, щоб покласти в труну, одягнули у джинси?

На цю тему досі не знайдено жодної офіційної позиції — ані слів від сім’ї, ані від Церкви. Натомість висловився о.Карлом Акасіо Гонсалвес Феррейра з ассизького санктуарію. За його словами, це перший випадок в історії Церкви, що блаженного представили вірним у труні вбраним у джинси й кросівки.

Беатифікація Карло Акутіса відбудеться 10 жовтня 2020р. в Ассизі.

*

Для охочих долучитися до онлайн-відвідування труни майбутнього блаженного, надаємо посилання.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!