21 Липня, 2024
Затримання року: його взяли в аеропорту при спробі покинути країну, втекти не вдалося – назад в Україну. Буде сидіти

Затримання року: його взяли в аеропорту при спробі покинути країну, втекти не вдалося – назад в Україну. Буде сидіти

В аеропорту міста Прага в неділю, 12 вересня, за запитом офіційного Києва був затриманий громадянин Росії Олександр Франчетті. Він брав участь у подіях, пов’язаних із захопленням Криму. Про це заявив прессекретар президії поліції Чехії Ондржей Моравчик.

Як повідомляєтьсяу засобах масової інформації, то російського громадянина затримали на базі міжнародного ордера, який було видано Києвом.

Можу підтвердити, що в аеропорту Праги було затримано громадянина РФ на підставі ордера на арешт, виданого Україною, – зазначив Моравчик

Підкреслюється, що про затримання Франчетті раніше також повідомляв так званий “глава робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві республіки Крим при Президентові РФ” Олександр Молохов. Франчетті брав участь у подіях “Кримської весни”.

Нагадаємо, зранку 4 вересня в окупованому Криму після обшуку затримали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

МЗС України розглядає затримання в окупованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та ще 4 кримських татар як покарання за участь Меджлісу в установчому саміті Кримської платформи 23 серпня.

Розглядаємо цей каральний рейд проти керівників Меджлісу як покарання за участь в установчому саміті Кримської платформи 23 серпня, а також чергові репресії Російської Федерації, спрямовані на залякування представників кримськотатарського народу та витіснення його з тимчасово окупованого півострова, – заявили у відомстві

МЗС звернулися до світової спільноти:

Закликаємо міжнародну спільноту рішуче засудити такі протиправні дії держави-окупанта, посилити тиск на РФ задля припинення нею грубих порушень прав людини на території тимчасово окупованої нею Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, продовжити активний захист прав та свобод мешканців Кримського півострова, зокрема у межах Кримської платформи, – йдеться в заяві.

Також Володимир Зеленський вимагає напряму від РФ звільнити затриманих кримських татар. Про це він написав на своїй сторінці у Твіттері.

Окупанти в Криму знову вдаються до переслідувань кримських татар. У їхніх будинках відбуваються чергові обшуки й затримання. Вже забрали Нарімана Джелялова, першого заступника голови Меджлісу.

Так РФ реагує на початок роботи “Кримської платформи”. Всі затримані мають бути звільнені!, – написав президент.

Тим часом, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявляє, що Збройні Сили України можуть очистити територію Донецької та Луганської областей від окупантів.

В інтерв’ю Радіо Свобода він уточнив, що це призведе до занадто великої кількості втрат.

Повірте, наші ЗСУ в змозі очистити територію Донецької та Луганської областей. Ми можемо повоювати за територію Криму. Але треба мати на увазі, що ми не можемо допустити, щоб десятки, сотні тисяч людей полягли під час таких військових операцій. Тому що у нас якраз є розуміння того, де є ця межа. Але це не означає, що в разі необхідності ми не будемо цим користуватися, – сказав Данилов.

Він додав, що раніше на засіданні РНБО були затверджені 5 сценаріїв розвитку подій, і зараз Україна йде за першим сценарієм – політико-дипломатичним шляхом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!