21 Липня, 2024
Вже і до цього добралися! Турецька компанія розпочинає видобуток золота на Дніпропетровщині

Вже і до цього добралися! Турецька компанія розпочинає видобуток золота на Дніпропетровщині

Першу з 4-х виставлених на аукціон золотоносних ділянок в Україні придбала компанія з турецьким власником. Нещодавно частина українських запасів золота остаточно перейшла в руки турецької компанії «Онур». В червні «Онур» оформила контроль над ТОВ «Спис Україна», викупивши 37,5% золотоносних жил Жовтоводської ділянки, яка розташована в  с. Жовте, П’ятихатського району, недалеко від м Жовті Води.

Про це інформує Дніпроград з посиланням на Телеграм-канал Дніпро Обласний.

Розвідку золотих запасів  в нашій області почали  ще на початку 60-х років. Але через брак грошей роботи припинилися.  До останнього часу ніхто не міг отримати ліцензію на  розробку  золотоносних родовищ.

Фахівці стверджують, що створення бази золотодобувної галузі вимагає часу. Кілька років – на розвідку та затвердження запасів, проектування займе до півтора років, будівництво шахти триває два-три роки. Однак все техніко-економічні розрахунки говорять про рентабельність видобутку золота на дніпропетровських родовищах.

Зазначається, що середній вміст золота становить 5-6 грамів на тонну, ціна грама золота – 36 доларів, це означає 180 доларів в тонні. З огляду на те, що собівартість видобутку однієї тонни – 27 доларів, збагачення – 12 і транспортування – сім, виходить 134 долара чистого прибутку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!