18 Квітня, 2024
“Всі вже чули, що мене звільнили – а тепер увага, я всім розповім правду” – Разумков зізнався, що збирає команду і готуєтсья йти в..

“Всі вже чули, що мене звільнили – а тепер увага, я всім розповім правду” – Разумков зізнався, що збирає команду і готуєтсья йти в..

Верховна Рада відкликала Дмитра Разумкова з посади голови парламенту. На сьогоднішньому засіданні за проголосували 284 народних депутатів.

Після голосування екс-спікер покинув залу Верховної Ради та провів брифінг з журналістами. Після невтішного для Разумкова голосування той не розгубився і вже поділився про своїми президентськими амбіціями.

«Президентські вибори поки що не розпочалися ж. Але раніше казали, що з голови Верховної Ради ніхто не ставав президентом. Цей запобіжник Рада сьогодні прибрала», – сказав Разумков.

На запитання, чи означає це його намір балотуватися на майбутніх президентських виборах, Разумков не відповів.
Щодо своїх майбутніх планів, то, Разумкова розповідав, що буде «будувати команду».

«СПОДІВАЮСЯ, ЗНАЙДУТЬСЯ ТАКІ ЛЮДИ. НА ПЕНСІЮ ТОЧНО НЕ ЗБИРАЮСЯ, БУДУ РУХАТИСЯ ВПЕРЕД. Є ТІ ЦІННІСНІ РЕЧІ, ЯКІ НА СЬОГОДНІ НЕ ВИКОНАНІ», – СКАЗАВ РАЗУМКОВ.

Також колишній голова Верховної Ради заявив, що ніколи не був другом з президентом Зеленським, у них були робочі відносини.
Нардеп наголосив, що дружба формується по-іншому.

Я НІКОЛИ НЕ БУВ ДРУГОМ ПРЕЗИДЕНТА. ЦЕ РОБОЧІ ВІДНОСИНИ. ДРУЗІ, Я ДУМАЮ, ВОНИ ФОРМУЮТЬСЯ ПО-ІНШОМУ. Я ДУМАЮ, ДРУЗІ ПРЕЗИДЕНТА БІЛЬШЕ ЗВ’ЯЗАНІ З “95 КВАРТАЛОМ”, З ЙОГО МИНУЛИМ ЖИТТЯМ,– ПОЯСНИВ РАЗУМКОВ.

Політик запевнив, що у нього інші друзі. Також він не вважає, що президент, спікер та прем’єр-міністр мають бути друзями.

Вони повинні працювати на державу. Не на свої дружні відносини, а на державу,– додав ексспікер.

Окрім цього, Дмитро Разумков не виключає, що наступним піти з посади може мер Києва Віталій Кличко. Про це політик заявив, відповідаючи на питання, хто стане наступним після Аресена Авакова та власне самого Разумкова.

Окрім цього, позафракційний народний депутат Дмитро Разумков вважає, що голосування за відкликання його з посади голови Верховної Ради свідчить про формування коаліції за участю “монобільшості” та депутатів від “Батьківщини”.

“ЩОДО ГОЛОСУВАННЯ “БАТЬКІВЩИНИ”: Я ЗРАНКУ ЗНАВ УЖЕ, ЩО ВОНИ ПРОГОЛОСУЮТЬ, АЛЕ Я ДУМАЮ, ЩО МИ ПОБАЧИЛИ НОВУ КОАЛІЦІЮ. ПАРТІЯ “СЛУГА НАРОДУ”, “БАТЬКІВЩИНА” – СНБ БУДЕ”, – ЗАЗНАЧИВ ВІН.

Разумков зазначив, що за відкликання його з посади спікера парламенту, крім фракції “Слуги народу”, проголосували “Батьківщина”, “Довіра”, “За майбутнє” і частина “Голосу”.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що найімовірніше, що головним завданням для Разумкова на найближчий час стане створення власної депутатської групи з подальшим розвиненням її до серйозного центру впливу в парламенті. В усякім разі, про це заявляє сам екс-спікер.

“Головне — залишатися людиною з тими цінностями, обіцянками і принципами, з якими ми сюди заходили. Я дуже хочу залишатися таким. Я знаю, що таких людей в Раді, не дивлячись на те, що їм важко, достатньо. І я впевнений, що разом ми зможемо досягти тих результатів, за якими нас направляли в ці стіни у 19-му році”, — заявив він в парламенті 5 жовтня.

Тим не менш, ці слова з високою ймовірністю лишаться лише заявою про наміри і відстоювати свої принципи Разумков буде в гордій самотності. Причина проста: його прихильники, які в “Слузі” дійсно є, не наважаться піти за ним через страх втрати депутатського мандату.

“ЦІ НАРДЕПИ Є “СПИСОЧНИКАМИ”, ТОБТО ОБРАНИМИ ЗА ПАРТІЙНИМ СПИСКОМ. А ЗА ЗАКОНОМ, ТАКІ ДЕПУТАТИ У РАЗІ ВИХОДУ ЗІ СКЛАДУ СВОЄЇ ФРАКЦІЇ, ПОВИННІ СКЛАСТИ І МАНДАТ”, — АКЦЕНТУЄ ФЕСЕНКО.

А без власної групи надовго затриматись в еліті української політики Разумкову буде дуже складно. Адже хоч найближчим часом він ще лишатиметься однією з центрових фігур, однак “виїжджатиме” він вже виключно за рахунок інерції від колишньої посади. А з часом і взагалі перейде до категорії напівзабутих.

Тому, найвірогідніше, протягом найближчих 2 років — до нових виборів у Раду, — Разумков сконцентрується, по-перше, на створенні та забезпеченні спонсорами власної партії, з якою піде на вибори; а по-друге, на втриманні свого рейтингу, який стане основою до залучення виборців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!