28 Травня, 2024
Вперше стала матір’ю в 65 років. Минуло 10 років: як живе літня мати і її дочка зараз…

Вперше стала матір’ю в 65 років. Минуло 10 років: як живе літня мати і її дочка зараз…

10 років тому, коли українці Валентині Підвербна з Чернігова було 65 років, вона народила свою першу дитину. Тоді це було справжньою сенсацією, яка схвилювала не тільки Україну, але і всі країни СНД. Але як буває поступово ця історія стала вщухати, проте залишилися ще люди, яким до цих пір цікава життя літньої матері і її дочки, тим більше, що старенька привертає увагу багатьох своєю неадекватною поведінкою.

У Валентини за всю її життя було два шлюби, проте дітей це її не дало. Їй було страшно залишатися на старості років самотньою, тому вона вирішила виправити цю ситуацію радикально. Вона дізналася всю інформацію про клініку репродукції, ціни на ЕКО і стала збирати потрібну суму.

7 років Валентина їла одну картоплю і хліб. Після основної роботи підробляла, торгую всякими дрібничками біля зупинки. Зрештою їй вдалося зібрати потрібну суму, і вона звернулася в клініку. Спочатку лікарі призначили їй лікування гормонами, а далі зробили три спроби штучного запліднення.

Третя спроба була успішною і в наприкінці лютого 2011 року жінка народила здорову дитину, яка важила трохи більше трьох кілограмів. Підвербна зробили кесарів розтин. Назвала Валентина дочку Ганною-Марією.

Родині допомагали волонтери, які говорили, що в захаращеній квартирі літньої матері не було навіть потрібних меблів для дитини. Підвербна не дозволяла педіатра оглядати дитину, не годувала її спеціальними сумішами і не купувала підгузки. Гуляла вона з дитиною по кілька годин незалежно від погоди. Коли прийшов віддавати дочку в дитячий сад, то Валентина цього не зробила. Також дівчинка носила одяг, яка не відповідає погоді і сезону. До сих пір мама забороняє Анне-Марії спілкуватися з однолітками, так як вони можуть її навчити поганим речам.

Працівники соціальної служби по опіки вже кілька разів навідувалися до Підвербна з перевірками, навіть робили спробу позбавити її батьківських прав, але так і не знайшли для цього особливо вагомих причин. Сусіди розповідали про вульгарному поведінці Валентини, але при цьому вони не сумнівалися в її любові до доньки. Деякий час жінку підозрювали в жебрацтві, до якого вона приваблювала дочку, але це не змогли підтвердити. Періодично сім’ї допомагають з ремонтом і новими меблями. За незвичайної родиною стежать соціальні служби і влади міста.

Дівчинка вчасно пішла в школу. Спочатку вчителі боялися за дівчинку в плані соціальної адаптації та успішності, але вона швидко змогла освоїтися і добре проявила себе в навчанні. Підвербна спочатку хотіла перебувати в класі біля дочки на уроках, але вчителям вдалося відговорити її від цього.

Жінка поділилася в одному з інтерв’ю, що її мрія мати свою дачу, на якій вона зможе посадити яблуню для дочки, а також мріє про чоловіка, який допоможе їй виховувати Анну-Марію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!