19 Липня, 2024
Верховним судом поставленокрапку: Чи повинен водій пропустити пішохода,який ще не наступив на “зебру”

Верховним судом поставленокрапку: Чи повинен водій пропустити пішохода,який ще не наступив на “зебру”

Чи пoвuнен вoдій прoпустuтu пішoхoда, якщo тoй ще не ступuв на «зебру» —

суд роз’яснoв

Верховнoй суд Українo у своєму рішенні від 04.12.2019 у справі №751 / 4821/17 дійшов вuснoвку, щo пішoхoдu на нерегульoванuх пішoхіднuх перехoдах мають перевагу в русі перед автoмoбілямu тількu з мoменту, кoли вoнu ступuлu на перехід, пoвідoмляє кoмпанія «Дoрoжній адвoкат»

У 2017 році в Чернігові поліцейські оштрафували водія на 255 гривень за те, що він, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, на якому знаходився пішохід, не зупинився, щоб дати йому дорогу. Поліція вважала, що водій порушив пункт 18.1 ПДР і 1-ю частина 122-ї статті КУпАП.

Водій з таким судовим рішенням не погодився і подав апеляцію. В кінцевому підсумку справа потрапила на розгляд Верховного суду.

Верховний суд, вивчивши обставини справи і пославшись на закони, прийшов до висновку, що пішоходи на нерегульованих пішохідних переходах мають перевагу в русі перед автомобілями тільки з моменту, коли вони ступили на перехід.

Якщо вони стоять перед переходом, або йдуть до нього, то у них переваги в русі перед машинами немає. В цьому випадку пішоходи повинні чекати, коли проїде автомобіль.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!