4 Березня, 2024
Увaгa вжe з 1-го травня Україна переходить на облік газу в кіловат-годинах: тепер будете платити за якість

Увaгa вжe з 1-го травня Україна переходить на облік газу в кіловат-годинах: тепер будете платити за якість

З 1 травня 2022 року Україна переходить на облік газу в одиницях енергії. Згідно з ухваленим Верховною радою законом (проект 2553), приймання-передача природного газу буде здійснюватися не в метрах кубічних, а в кіловат-годинах.

Як зазначили в прес-службі, перехід на європейські правила обліку газу означатиме:

  • справедливе ціноутворення – за обсяг отриманої енергії, а не за обсяг переданого газу. Енергетична цінність природного газу різна в залежності від регіону та змінюється в часі в залежності від джерела надходження (імпорт, підземні сховища газу, видобувні компанії, тощо);
  • уніфікацію одиниць вимірювання для різних видів енергії ( наприклад газу та електричної енергії). Це питання енергоефективності, економії ресурсів та раціонального та прозорого вибору споживача між різними джерелами отримання енергії;
  • подальшу інтеграцію України до Європейського ринку газу та спрощення бізнес-процесів для замовників послуг транспортування. Купівля газу в Європі, його подальше транспортування, розподіл та постачання буде здійснюватися в однакових одиницях.

На запитання, пов`язані з переходом, відповів Микола Болховітін, начальник управління метрології та газовимірювання ОГТСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!