24 Липня, 2024
У мeнe є reнiaльнa пpoпoзuцiя по Донбасу. Вoнa cпoдoбaєтьcя усім. Це буде дoрoгo але ефективно! Але щoдeннa заruбeль нaшuх бiйцiв щe дoрoжчe

У мeнe є reнiaльнa пpoпoзuцiя по Донбасу. Вoнa cпoдoбaєтьcя усім. Це буде дoрoгo але ефективно! Але щoдeннa заruбeль нaшuх бiйцiв щe дoрoжчe

Володимир Рижов

Повторюся з доповненням від полковника Стеценка.
У мене зовсім інші пропозиції по Донбасу. Вони нікому не сподобаються. Але розраховувати на халявное припинення війни – це даремно.

Це дорого. Треба зрозуміти і перестати обманювати самих себе, що «блакитних касок ООН” не буде. Поліцейських з Євросоюзу не буде. Ми будемо один на один з РФ і сепаратистами + донецькими олігархами. Якщо у нас розвідка справжня, а не «що бажаєте», то буде ясно, що жителі ДНР / ЛНР рватися в Україну не будуть, в кращому випадку – промовчать.

Виведення російських контингентів з ДНР / ЛНР не буде, виведення озброєнь і військової техніки не буде. Зникнення бойовиків-сепаратистів куди-небудь не буде. Є, на мій погляд, єдиний спосіб припинити обстріли наших позицій, це зробити такі обстріли безглуздими. А це означає, що необхідно мати такі інженерні споруди, які повністю роблять наші позиції невразливими.

Так, це не окопи і не «землянки в три накату». Це все тимчасове, а потрібно щось типу «Лінія Маннергейма». Це залізобетонні непробивні конструкції, залізобетонні надовби на танконебезпечних напрямках, за ними – смуга мінування, за нею – залізобетонні проходи від точки до точки.

Само собою, невразливі місця перебування бійців не тільки на бойовому чергуванні, але і на відпочинку. Плюс інфраструктура – туалети, лазні, їдальні та ін. І, безумовно, повне припинення контактів з протилежною стороною. Плюс – якісна розвідка всіх типів. Противник повинен знати, що в разі будь-якої атаки на наші позиції, він на кожні 10 метрів втратить сотню своїх бійців. Що танки гарантовано не пройдуть, що град марні, арту і мономёти – тим більше. Тобто обстріл наших позицій має сенсу.

Це перше. Друге, треба будувати житло для тих жителів ДНР / ЛНР, які згодні переселитися в регіони України. Заселяти даром. Потім – комунальні платежі. Якщо не подбай про тих переселенців, що раніше виїхали з ДНР / ЛНР – інші не повірять в Україну. Це хоч зрозуміло?

Точно відомо, що кілька тисяч бійців-сепаратісов можуть перейти на бік України, але … А що ми їм запропонуємо? Суд і в’язницю? Чи не перейдуть. Значить, рядовим і сержантському складу повинна бути оголошена амністія. ДНР / ЛНР гестапівців і ССовцам – немає. А добровільно здалися в полон – на перепідготовку і на службу подалі від Донбасу.

Ризик? Так. Але помірний. Варіанти? Всіх до нігтя? Тоді кінця війни не буде. Тобто, наші бійці і позиції повинні стати невразливими, а перебування людей в рядах військ сепаратистів – безглуздим.

Дорого все це? Так. Але щоденна загибель наших бійців ще дорожче. Кажуть – Європа буде вважати, що Україна відмовляється від Донбасу. Європі на це і зараз наплювати. Вони плекають Росію. Це справа наших дипломатів обставити справу так, щоб всьому світу було ясно – ми захищаємося, а заходи щодо захисту, це наші внутрішні подробиці.

А ось від Стеценко.
Знову погибли українські воїні від ворожок вогню.
Мені колись довелося служити в укріпленому районі на Далекому сході.

Его будували у 30-ті роки Минулого століття, ще до Другої Світової Війни. Один з учасніків ще того будівництва розповідав, что побудував всі кулеметні фортіфікаційні споруди и польові укріплення за рік кирками, лопатами, візкамі, ношами, відрами, сокира, з допомогою ручних пил и при тому забезпечувалі Безперервна заливку залізобетону. Техніку застосовувалі лишь для будівництва артилерійських вогневіх споруд І командне пунктів, Які врізалі в сопки.

Позиція на кулеметне відділення мала в центрі залізобетонну вогневу споруд на три кулемет. Тріповерхову. Верхній поверх бойовий, другий житловий, Нижній поверх для обладнання захисту від ЗМУ, жіттезабезпечення и господарський.ЧИТАЙТЕ:

На випадок обходу противника праворуч и ліворуч від вогневої споруди були обладнані кулеметні Окопи и окоп для АГС, до якіх вели укріплені залізобетоннімі плитами ходи сполучення. Бійніці и технологічні отвори можна Було міттєво закрити броньовий заслінками.

Кулеметна вогнева споруда забезпечувала захист людей від прямих влучань 152-мм фугасних и бетонобійніх снарядів і захист від отруйніх и радіоактівніх Речовини.

Такий самє захист забезпечувалі Укриття для піхотніх підрозділів Польового Заповнення.
Це БУВ рівень технлогій Першої Світової Війни.

А що там у нас набудувалі в АТО / ООС за п’ять років під керування видатних полководців и ефективних менеджеров?

Біда, коли пироги почне пекти чоботар, а чоботи Точа – пиріжник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!