21 Липня, 2024
Той випадок коли стаж має значення: кому з пенсіонерів світить солідна надбавка до виплат за лічені дні

Той випадок коли стаж має значення: кому з пенсіонерів світить солідна надбавка до виплат за лічені дні

Хто з громадян України може розраховувати на істотну надбавку до пенсійних виплат через кілька днів

З першої половини липня поточного року, в нашій країні змінять розмір мінімальної та максимальної пенсії, і нарахують доплати за стаж понад норму. Подібні зміни передбачені ЗУ “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування

На цей час надбавки до пенсійних виплат за роки трудового стажу, вище встановленої норми, становлять не більше 17,69 гривні, але вже з липня, за кожен “зайвий” рік, пенсіонер стане отримувати по 18,54 гривні.

Доплата за страховий стаж більше необхідного, передбачена для:

чоловіків, які пропрацювали офіційно більше 35-ти років;

жінок, офіційний трудовий стаж яких перевищує 30 років.

Крім того, нові суми максимальної та мінімальної пенсійної виплати, теж зміняться: замість мінімальної пенсії у розмірі 1 769 гривень, громадяни похилого віку тепер отримуватимуть щомісяця по 1 854 гривень. При цьому, максимальну виплату також перерахують, і її розмір складе 18 540 гривні, замість теперішніх 17 690 гривні. Таким чином, пенсіонери, які отримують максимальну виплату, побачать підвищення в 850 гривень.

Відзначимо, що громадян, які отримують максимальну ставку пенсії, не так вже й багато – основна частина літніх людей в нашій країні отримує не більше 3 000 гривень. Тобто, на більшість пенсіонерів, липнева індексація виплат ніяк не вплине, а підвищення можливе тільки за рахунок трудового стажу більше норми.

Нагадаємо, що в Україні продовжують зростати вимоги до офіційного трудового стажу, і якщо зараз на заслужений відпочинок в 60 років можна піти маючи 30 років стажу, то пізніше на пенсію можна буде вийти тільки з 35 роками стажу, як мінімум в 63 роки, а то в 65 років.

Джерело:merezha.co

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!