27 Лютого, 2024
Штурм на “Азовсталі” – ситуація критична! Тисячі солдат: термінове звернення “Азову”. Україна переможе!

Штурм на “Азовсталі” – ситуація критична! Тисячі солдат: термінове звернення “Азову”. Україна переможе!

Ворог продовжує штурм території заводу “Азовсталь”. Протягом всього 80го дня повномасштабного вторгнення країни-агресора, окупант скидає на захисників Маріуполя авіабомби, задіює важку артилерію і танки. Застосовує велику кількість піхоти для спроб штурму українських позицій.

Не зважаючи на вкрай критичну ситуацію, оборонці, докладаючи надлюдські зусилля, відбивають намагання прорвати позиції захисників та стримують війська противника, – повідомляє полк “Азов”.

Родичі бійців на «Азовсталі» звернулися до Президента Китаю Сі Дзіньпіна із закликом вплинути на росію, змусити її погодитись на процедуру звільнення воїнів.

Наталія Зарицька, дружина бійця батальйону «Азов», повідомила, що від її чоловіка надходять повідомлення про те, що росія могла б за дві години випустити 500 авіабомб та 40 ракет та зачистити піхотою наших бійців. Вочевидь, окупант розтягує процес катування.Їх обстрілюють з усього можливого озброєння, в тому числі і забороненого. Уже поранені військові отримують нові поранення.

Ганна Івлеєва, військовослужбовця та дружина захисника Маріуполя, розповіла, що на заводі вже не лишилось поранених хлопців – є тяжко поранені і середньо поранені. Не воюють лише ті, хто втратив кінцівки.

Юлія Тарасенко, дружина воїна-прикордонника поділилась листуванням з чоловіком: «чоловік мені писав, що якщо є пекло на землі, то він його бачив».

Також представник ГУ поліції у Донецькій області, позивний “Поліція”, який перебуває на “Азовсталі”, в ефірі національного телемарафону повідомив, що на “Азовсталі” у поганих, антисанітарних умовах, без медикаментів, води та їжі залишаються близько 600 поранених, багато з них важкі.

“Щодо поранених – дуже погана ситуація. Їх приблизно 600 людей. Умови просто жахливі. Бачили ви, напевно, фотографії у соцмережах. Чесно кажучи, не можна передати ту гнітючу обстановку, яка є в шпиталі… Ми періодично збираємо воду технічну, яка є по заводу, і пальне і приносимо у госпіталь. Як описати саму ситуацію? Грубо кажучи – величезний спортзал, кілька десятків ліжок двоярусних, решта – просто на підлозі: речі, уніформа заводу, на який один до одного лежать бійці без кінцівок – у кого руки, у кого ноги немає, у кого – просто поранення. Повна антисанітарія: уже потеплішало – мухи, звуки болю, запах жахливий”.

“Поліція” додав, що медикаментів і медінструментів фактично немає. А сама операційна після бомбувань – це просто стіл біля стіни.

Представник поліції розповів, як 14 травня там оперували пораненого без анестезії – боєць просто тримав пасок між зубами і кричав, доки йому “чистили діру розміром з тенісний м’яч у нозі”.

Багато важких поранених гине через відсутність медичної допомоги.

Україна веде перемовини щодо евакуації 60 людей з «Азовсталі» в Маріуполі. Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Вже понад два місяці українські військові героїчно тримають оборону попри переважаючу силу противника у кількості та оснащенню. Ірина Верещук наголосила, що перемовини щодо евакуації військових, або хоча б поранених — тривають важко.

Крім азовців в «Азовсталі» перебувають військові ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона. Як показує досвід, навіть погодження на евакуацію стороною агресора не гарантує дотриманість домовленостей.

Вкотре окупанти не погоджуються на евакуацію поранених українських військових із «Азовсталі» за процедурою «екстракшн». Натомість Україна запропонувала інший спосіб для евакуації українських захисників. Він полягає у тому, що росіяни дають вивезти важкопоранених бійців з «Азовсталі» гуманітарним коридором, натомість Україна віддає полонених військових росії за правилами обміну військовополонених.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!