21 Липня, 2024
Родичка збирала полуничні хвостики, але їй було при мені ніяково. Розговорилися, тепер збираю їх сама…

Родичка збирала полуничні хвостики, але їй було при мені ніяково. Розговорилися, тепер збираю їх сама…

Родичка моя з далеких, по чоловікові. Є такі люди в родині, що роками не спілкуєшся, поки життя чого-небудь не підкине, ось і їй допомогу по моїй частині знадобилася. Я заїхала за документами, жодного разу в неї не була. Вона запросила на чай, навіть не розраховувала, що погоджуся, а я вирішила зайти. Вона пішла на кухню першою, по шляху взяла якусь миску, прикрила.

Я уточнювати не стала, яка мені різниця, чим вона тут зайнята була?

Але потроху розговорилися, виявилося, обидві фанатичні дачниці, причому любимо ягоду вирощувати. Чай у неї теж був приголомшливим, з насиченим ягідним смаком. Ось так і з’ясувалося, що дама збирає хвостики від полуниці.

Я тільки розсміялася, у мене ці хвостики без варіантів відправляються в компост. Або у відро для сміття.

 

  • А чай тобі як? – Вона хитро посміхалася.
  • Чай відмінний, все думаю, як у тебе сорт випитати.

І тут вона дістала цю саму миску, повну полуничних чашолистків, що з ягід відривають. Ось, каже, збираю і сушу. Потім з заваркою мішаю.

Ну треба ж! Я ж теж люблю ці всі прості домашні трав’яні збори, теж змішую магазинну заварку з чимось корисним. А тут таке!

Полуничний чай у нас популярний, тільки ось я надумала для нього різати і сушити полуницю, то в сушарці, то в духовці. Клопітно воно, та й потім ягідки відволожуються, погано зберігаються. Чай з ними теж не сказати, щоб кращий був, чим у родички.

Я у неї тільки одне запитала:

  • А миску чого сховала? Невже це секрет?
  • Та не секрет, просто ти така дама-юрист, думала, сміятися будеш. Або вирішиш, що ми живемо зовсім бідно.

Загалом, я висновки зробила.

 

Збираю тепер полуничні сідниці, сушу  і зберігаю, як зіницю ока. Або заморожую, якщо часу немає, висушити можна і потім, навіть взимку. Додаю в заварник ложку хвостиків – і літо немов заглядає до нас на вогник, наповнюючи нас гарним настроєм, вітамінами і чарівним ароматом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!