27 Лютого, 2024
Попереджень більше не буде: Податкова буде порівнювати витрати українців з їх офіційними доходами і якщо буде різниця – готуйтеся

Попереджень більше не буде: Податкова буде порівнювати витрати українців з їх офіційними доходами і якщо буде різниця – готуйтеся

З 1 вересня 2021 року в Україні рік триватиме “податкова амністія”. У цей період українці можуть добровільно задекларувати раніше придбане майно, з якого не були сплачені податки. Але це ще не все, в Мінфіні готують документ, згідно з яким в українців перевірять їх офіційні доходи з реальними витратами, повідомляє UBR.

У Мінфіні поінформували, що створюють відповідний законопроєкт вони за дорученням Верховної Ради у зв’язку із запуском “податкової амністії”.

Спрямований він на те, щоб посилити контроль над сплатою податків з доходів фізичних осіб. Швидше за все, так Уряд намагається активніше стимулювати українців самостійно декларувати свої доходи, з яких ще не сплачено податок в державу.

Поки триватиме “податкова амністія”, ставка ПДФО буде набагато нижче.

Поки ж законопроєкт про перевірку доходів та витрат українців ще на стадії підготовки. Але його можуть прийняти вже після завершення податкової амністії.

Тому, українцям дають час на те, щоб самим вказати все своє незадеклароване майно.

Якщо ж потім під час перевірки офіційних доходів співробітники податкової помітять, що витрати людини складають набагато більше його офіційних доходів, потрібно буде довести походження коштів.

Якщо українець не зможе довести їх легальність, тоді з виявленої незадекларованої суми потрібно буде сплатити 18% ПДФО.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів Данило Гетьманцев зазначив, що так чиновники будуть боротися з тіньовими доходами. Тому, українцям дали шанс легалізувати зароблене, щоб потім не було проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!