6 Травня, 2024
Поки ми спали! У Байдена ш0кували всіх: проти конгресу США. Рішення для України під загрозою – деталі!

Поки ми спали! У Байдена ш0кували всіх: проти конгресу США. Рішення для України під загрозою – деталі!

Державний секретар США Ентоні Блінкен не впевнений у необхідності визнавати Росію державою-спонсором тероризму, навіть всупереч відповідній резолюції Сенату США й закликів впливових американських політиків. Такою інформацією володіє видання The New York Times.

За даними журналістів, протягом кількох тижнів на Блінкена відбувається тиск, аби він офіційно оголосив Росію державою-спонсором тероризму, який наразі закріплений за Північною Кореєю, Сирією, Кубою та Іраном.

Але Блінкен опирається цьому, оскільки побоюється, що відповідний крок змусить Сполучені Штати запровадити санкції проти деяких країн-союзників, які підтримують ділові відносини з Росією, і знищить залишки дипломатії між Вашингтоном і Москвою.

Голова американського дипломатичного відомства раніше заявляв, що санкції, які запровадили США та інші країни проти РФ “абсолютно відповідають наслідкам, які були б у разі визнання її державою-спонсором тероризму, отже, практичні результати  ті ж самі”.

The New York Times пише, що ярлик “держава-спонсор тероризму” призведе до посилення санкцій щодо й так понівеченої економіки Росії, зокрема штрафів щодо країн, які ведуть бізнес із Москвою. Це також дозволить громадянам подавати позови проти російського уряду в американські суди і потенційно отримувати компенсацію за кошти заарештованих російських державних активів.

Розбіжності між адміністрацією Байдена та Конгресом щодо визнання Росії спонсором тероризму повторюють дискусії, які точилися ще на початку війни в Україні, коли з’явилися перші докази звірств, і лідери Конгресу, включаючи Ненсі Пелосі, звинуватили російську армію у скоєнні воєнних злочинів. Сам же Блінкен був обережним, пославшись на юридичні критерії та необхідність доказів та розслідування.

Безумовно, визнання Росії країною-терористом матиме колосальні наслідки.

В інтерв’ю українській службі «Голосу Америки» сенатор-демократ Крис Кунс сказав, що це значний крок і що він має бути прийнятий у консультації із парнерами.

«Це має значні наслідки, про які ми повинні порадитися з нашими союзниками. Я думаю, що поведінка Росії, безумовно, виправдовує це визначення, але багато нашої сили у відповіді на вторгнення Росії в Україну полягає у спільній відповіді з нашими європейськими союзниками. Тож я чекаю, щоб адміністрація почула їхню думку щодо наслідків. Це значний крок. Це майже повністю зупинило б будь-який бізнес будь-якого типу, який би взаємодіяв з Росією. Їхня поведінка це виправдовує. Моє запитання: чи не краще для нас робити це спільно із нашими партнерами?»

В ексклюзивному інтерв’ю російській службі «Голосу Америки» один із співавторів резолюції республіканець Джо Вілсон пояснив, що це матиме колосальний вплив на посилення санкційного режиму проти Росії.

«Це забезпечить заборону на продаж продуктів, які можуть мати подвійне призначення, які можна використовувати із військовою метою. Це також стосується ембарго проти будь-якої країни, яка може бути у союзницьких відносинах із країною-спонсором тероризму. Також це надає юридичні підстави для арешту активів олігархів, людей, які отримали вигоду від, я вважаю, віктимізації народу Росії». За його словами, це визначення також заблокує можливості країни здійснювати будь-яку торгівлю в будь-якій точці світу.

Доктор економічних наук Роман Корнилюк звертає увагу на те, що після офіційного визнаннє Росії країною-терористом, світ підтвердить на практиці відданість принципам гуманізму і боротьби з глобальним тероризмом, що сприятиме підтримці миру і справедливості.

Це був би безпрецедентний крок, що змінює світовий порядок: рф суттєво втратила би геополітичну вагу, ставши економічною парією шляхом виключення з численних фінансових і торгових ланцюжків на світовому ринку, адже до списку країн – спонсорів тероризму не потрапляв навіть СРСР, який де-факто підтримував терористичні організації в багатьох країнах світу.

На цьому фоні потенційні країни – спонсори тероризму усвідомлять усю потужність і невідворотність відплати за терор та військові злочини з порушенням прав людини, а також суверенітету і територіальної цілісності національних держав.

Демократичний світ дасть чіткий сигнал: ні економічна, ні військова сила жодної країни не може бути індульгенцією на спонсорство міжнародного тероризму.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!