19 Червня, 2024
Обов’язкове щeплeння від “кoвiду”: хто потрапив до списку і як кaрaтимyть за відмову…

Обов’язкове щeплeння від “кoвiду”: хто потрапив до списку і як кaрaтимyть за відмову…

В Україні ввели обов’язкову вакцuнацlю від кор0навlрусу для певних професій. Це означає, що всім, хто потрапив до списку, потрібно зробити щеплення або вони будуть відсторонені від роботи.

Перелік професій та відповідний документ опублікували на сайті Федерації профспілок України.

Кому доведеться вакцuнуватuся обов’язково

 • Працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів
 • Працівники місцевих державних адміністрацій
 • Працівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), професійної перед вищими, загальної середньої освіти, дошкільної освіти та позашкільних навчальних закладів.
  У тексті документа зазначено, що перелік професій може бути розширений в залежності від епідеміологічної ситуації, пов’язаної з поширенням кор0навlрусу.

  Крім того, якщо працівники зазначених сфер відмовляться від вакцuнацlї, то їх відсторонять від виконання обов’язків.

  У МОЗ зазначили, що такий підхід передбачений чинним законодавством і Європейський суд з прав людини ще у квітні 2021 року підтвердив, що обов’язкова вакцинація є законною.

  Що робити, якщо є протипоказання для вакцuнацiї від C0VlD-19

  Як пояснив головний санітарний лікар України Ігор Кузин, людям з протипоказаннями для вакцuнацlї повинні видати спеціальну медичну довідку, яка підтверджує неможливість зробити щеплення.

  “В українському законодавстві є тільки один термін – абсолютні медичні протипоказання. Це Медичні стани, при яких людина не має і не може отримати вакцuнацlю. Це досить невеликий відсоток – це менше одного відсотка людей. Більша кількість людей вважає, що має якісь медичні протипоказання. Але під час консультації у лікаря їх переконують, щось стан, який у них є, не є медичним протипоказанням до вакцинації від кор0навlрусу”, – сказав головний санітарний лікар.

   

  Він зазначив, що багато хронічних захворювань є показаннями для проведення вакцlнацlї, оскільки такі люди знаходяться в групі ризику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!