28 Лютого, 2024
На вечір! Новий привід для вторгнення – Путін не зупиняється, дати відсіч! Захід з нами – гідна підтримка України

На вечір! Новий привід для вторгнення – Путін не зупиняється, дати відсіч! Захід з нами – гідна підтримка України

Оголошений американськими ЗМІ напад Росії на Україну 16 лютого не відбувся, однак, загроза не зникла, російські війська все ще біля кордонів України.

Обстріл позицій українських військових на Донбасі уздовж майже всієї лінії зіткнення з початку доби 17 лютого може свідчити, що Росія шукає привід для вторгнення. Про це 17 лютого заявила в інтервʼю Радіо Свобода голова місії України при НАТО Наталія Галібаренко.

«Після того, як сьогодні була обстріляна не лише Станиця Луганська, а і Марʼїнка, і Троїцьке, я думаю, що справждуються, на жаль, прогнози про те, що Російська Федерація буде шукати привід для того, щоби звинуватити Україну в загостренні ситуації, й використати це як привід для вторгнення», – сказала представниця України.

Як і багато західних політиків та військових, Наталія Галібаренко наразі не бачить реалізації заяв Росії про відведення її військ від кордонів України.

«Поки що це лише слова – про відведення. І висловлюються великі сумніви, що фотографії, які ми бачимо в інтернеті, відповідають дійсності. Коли вони були зняті, в якому напрямку рухається техніка – тобто це дуже все залишається великим питанням. Ніхто не збирається очікувати відведення військ. Але знову ж таки – йдеться про останні кілька днів. І замість відведення – триває нарощування», – вважає голова місії України при НАТО.

Про те, що сьогоднішній обстріл дитсадка у Станиці Луганській окупантами був операцією росіян «під чужим прапором», підтвердив і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

«Обстріл дитсадка ми сприймаємо як операцію «під чужим прапором», яка мала на меті дискредитувати українців та створити привід, фальшиву провокацію, для виправдання дій Росії», – сказав Джонсон.

Він не виключає, що таких провокацій може стати більше впродовж наступних кількох днів, повідомляє Independent.

Прем’єр-міністр Британії попередив, що найближчими днями Москва може розпочати більше таких операцій «під чужим прапором» як привід для вторгнення в Україну.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден, відповідаючи на запитання журналістів 17 лютого також заявив, що загроза російського вторгнення до України найближчим часом дуже висока.

За даними Байдена, Росія не відвела «жодного підрозділу» від кордонів України.

«У нас є причини вірити, що вони причетні до операції «під чужим прапором», щоб мати привід для вторгнення. Всі ознаки, які в нас є, вказують на те, що вони готуються до вторгнення і нападу на Україну… На мою думку, це станеться в найближчі кілька днів», – сказав президент США.

Він сказав, що отримав від президента Росії Володимира Путіна відповідь на свого листа, але ще не ознайомився з ним, щоб прокоментувати. Водночас Байден висловив думку, що дипломатичний вихід із ситуації досі можливий.

«Ось чому я попросив секретаря Блінкена вирушити до штабу ООН, щоб сьогодні виступити із заявою. Він викладе, в чому полягатиме цей (дипломатичний – ред.) шлях, я вже виклав його Путіну, здається, в неділю. Тому так, є шлях», – сказав Байден.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!