19 Вересня, 2024
“Люди добрі, вам ще не набридло таке життя?”Тимошенко вийшла на майдан, готує бунт. Прямо в Раді – вивести людей. Зеленський поставив на місце

“Люди добрі, вам ще не набридло таке життя?”Тимошенко вийшла на майдан, готує бунт. Прямо в Раді – вивести людей. Зеленський поставив на місце

Останнім часом Тимошенко та її депутати стали чи не найактивнішими «встромлювачами палок у колеса» ініціативам президентської команди. Навіть якщо не зважати на історію з судовою реформою, «Батьківщина» зайняла вкрай критичну позицію й щодо інших дій влади, зокрема відкриття ринку землі та легалізації медичного канабісу

Усе це супроводжується гучними заявами: «Іноземці скуплять українську землю», «В країну зайдуть міжнародні наркокартелі», «Судову систему контролюватиме Захід», «Україна перебуває під зовнішнім впливом фінансових структур» — і це лише невеликий перелік «страшилок», які останнім часом озвучує Юлія Тимошенко та партійці «Батьківщини».

Цю риторику можна почути не лише в парламенті або під час телеетерів. Юлія Володимирівна здійснила кілька поїздок регіонами, де, зокрема, закликала своїх прихильників єднатися та готуватися до осені.

До чого саме готується Тимошенко? До масштабних акції протесту, Майдану, дострокових виборів чи входження до влади? 

«Я вирішила об’їхати всю Україну», — заявила Тимошенко на початку липня в Тернополі. Перед тим вона побувала у Полтаві та Хмельницькому, пізніше — на Вінниччині.

Усі ці поїздки супроводжуються зустрічами з прихильниками та виступами на мітингах, і скидаються на традиційний передвиборчий тур.

Головною темою виступів лідерки «Батьківщини» є ринок землі, який вона називає «найбільшою загрозою для України». Також згадує про підвищення тарифів на комуналку, намагання влади легалізувати медичний канабіс та загальну «колонізацію України». І закликає об’єднуватися та боротися проти всього цього разом.

Разом із цим Youtube-канал «wwwintvua» (по суті партійний) постить уривки з пресконференцій осіб, яких представляють політологами. Туди потрапляють лише вигідні для «Батьківщини» заяви — зокрема й із прогнозами на осінь. Ось кілька прикладів:

Олег Саакян: «Ринок землі породжує багатосуб’єктний конфлікт, який переросте в політичне поле. Він точно чекає на нас — я тільки сподіваюсь, що у м’якій формі. У такому разі ключова лінія протистояння формуватиметься за лінією Тимошенко-Зеленський».

Костянтин Матвієнко: «Восени може початися низка процесів, і я не знаю, чи витримає їх державна машина України».

Віктор Небоженко: «До осені країну огорне мережа конфліктів, насамперед пов’язаних із рейдерством. В Україні можливі соціальні бунти».

Представники президентської команди в осінні бунти та Майдан не вірять.

А тим паче — у бунти, які очолить Тимошенко. «Слуги» сумніваються, що Юлія Володимирівна здатна мобілізувати своїх прихильників на щось більше, ніж одноразова акція. У розмові з hromadske пояснюють: ядро прихильників Тимошенко — це переважно пенсіонери, яких важко витягнути на довготривалі протести в столиці.

«Якщо на темі землі вона не змогла нічого зробити, то я не знаю, яка ще тема може бути сильнішою», — прокоментував hromadske можливі «бунти від Тимошенко» Олександр Корнієнко.

Інший депутат-«слуга» вважає, що Тимошенко апелює до страхів українців, коли говорить про міжнародні наркокартелі та купівлю землю іноземцями.

«Вона завжди експлуатувала страхи. І продовжує це робити — грає на найвразливішому. Це психологічні маніпуляції. Навіть не політичні», — вважає співрозмовник hromadske з фракції «Слуга народу».

«Слуги» не виключають, що Тимошенко таки намагатиметься «розхитувати» політичну ситуацію восени.

І ще одна сумна для Юлії Володимирівни новина: команда Зеленського виборів восени не планує.

Якщо ставка на дострокові вибори восени не спрацює — залишається ще один шанс для переродження Тимошенко. Він має назву «прем’єріада», проте це можливо лише в тому разі, якщо Зеленський вирішить «спустити пару» невдоволення, відправивши у відставку Дениса Шмигаля. Проте здається, що тільки Тимошенко досі вірить у те, що може втретє повернутися в уряд.

Два роки тому політтехнологи «Батьківщини» поширювали у соцмережах тезу «Молодий президент, досвідчена прем’єрка». Втім, стати тоді прем’єр-міністеркою Тимошенко не судилося.

Ще один шанс Юлія Володимирівна отримала восени 2020-го. Тоді фракція «Слуга Народу» в парламенті перебувала на межі розколу. Якби монобільшість розпалася — постало б питання формування коаліції. І Тимошенко сподівалася розіграти «золоту акцію».

«Тоді “хитали” фракцію, і вона сподівалася, що в разі розколу «Слуги Народу» нам треба буде домовлятися з нею. Але фракція не розкололася. Ми голосуємо з “Голосом” і маємо стабільне партнерство з “Довірою”. Вона пролетіла», — пояснює один із депутатів президентської фракції.

Екснардеп Сергій Лещенко, якого нині пов’язують із Офісом президента, каже, що ідея з прем’єрством Тимошенко була від самого початку утопічною через її токсичність.

«Дали їй Державну продовольчо-зернову корпорацію України — вона туди посадила свого “наглядача”, зятя Чечоткіна, і задовільнилась малим», — підсумовує Лещенко.

«Тимошенко реалізує цілеспрямовану політику гальмування всіх ініціатив та реформ. ВРП і ВККС — це ключові закони для подальшої співпраці з Заходом. І не лише з фінансовими інституціями, а з Заходом взагалі», — обурюється один зі «слуг».

Він же висловлює припущення, що Тимошенко може робити це у співпраці з росіянами. А Сергій Лещенко каже про її зв’язок із Медведчуком.

Тим не менш, одразу кілька співрозмовників hromadske зауважували присутність Тимошенко на телеканалі «Україна-24» як підтвердження її співпраці з Ахметовим.

«Вона регулярно присутня в етерах, і несе там те, що відповідає очікуванням Ахметова щодо енергетики чи імпортної електрики», — каже Сергій Лещенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!