28 Березня, 2024
Халява закінчилася: наші заробітчани відмовляються їхати до Польщі на збір яблук і тепер їфрукти продають задешево

Халява закінчилася: наші заробітчани відмовляються їхати до Польщі на збір яблук і тепер їфрукти продають задешево

Українські заробітчани відмовляються працювати в Польщі на зборі яблук і вибирають легшу роботу. Фермери скаржаться на своє становище через ситуації, що склалася. Їм нічого не залишається, окрім як дешево експортувати яблука за кордон, адже так вони можуть хоч якось заробити.

Про це повідомляє InPoland.net . Польські фермери не можуть експортувати фрукти на схід через ембарго в РФ і конфлікту з Білоруссю. Тому у поляків залишається лише один варіант – експорт фруктів в Єгипет. Відзначимо, в 2021-м через погоду збір фруктів відклали на два тижні.

Додамо, що в цьому році в країнах Європи очікується рекордно високий урожай яблук . Про це Delo.ua розповів президент “Української плодоовочевої асоціації” (УПОА) Тарас Баштанник.

Через відсутність дефіциту ціна плодів може опуститися до рівня 2019 року, коли кілограм яблук продавали за 6-7 гривень. Однак остаточна вартість фруктів сформується вже після того, як фермери зберуть урожай у вересні.

У цьому році очікується хороший урожай яблук.

Незважаючи на небажання працювати саме на яблучних фермах, українці як і раніше активно їдуть на заробітки до Польщі . Вже 277 тисяч наших громадян отримали дозвіл на тривале перебування в цій країні.

Українці склали 55% іноземців, яким дали можливість жити і працювати в Польщі три роки. Далі в рейтингу розташувалися білоруси і німці.

В основному заробітчани вибирають для життя польські регіони з великими міськими центрами, де є більше можливостей для навчання та роботи.

Видання ubr.ua пише про те, що в Польщі планують знизити податки для іноземців , які планують відпрацювати в країні як мінімум чотири роки. Згідно з проектом, який повинні прийняти вже восени, заробітчанин зможе платити на 50% менше податків.

Суть нововведення в тому, що завдяки йому Польща хоче залучити більше найманих робітників з інших держав, готових залишитися на тривалий термін, а також повернути додому і своїх громадян.

Також протягом наступних трьох років вони зможуть забрати частину від податків, сплачених за попередній рік. Тобто пільгові умови будуть діяти цілих 4 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!