19 Квітня, 2024
Гlршог0 вже не може бути! Пенсіонерu всієї країнu прurоломшені цією н0вuною: Відтепер, якщо у людuнu немає стажу…

Гlршог0 вже не може бути! Пенсіонерu всієї країнu прurоломшені цією н0вuною: Відтепер, якщо у людuнu немає стажу…

Депутат Верховної Ради від БПП Олексій Мушак висловив думку, що якщо відмовитися від пенсійних виплат в Україні, то у громадян з’явиться можливість більше заробляти. А пенсіонерів і зовсім повинні годувати їх діти.

Незважаючи на всю фантастичність цієї пропозиції, експерти кажуть, що самостійно накопичити на старість простіше, ніж сподіватися на допомогу держави, пише Kp.ua .

“Нинішня пенсійна система є несправедливою по відношенню до мого покоління, тим, кому за 30 років – по одній простій причині – ми при нинішній системі не матимемо жодної пенсії, вона нам не буде виплачуватися, – сказав нардеп в інтерв’ю каналу Newsone.

За його словами, підвищення пенсій глобально не вирішить проблему в країні, тому варто застосувати азіатський варіант вирішення фінансового становища в Україні.

“Очевидно ж, що навіть при збільшенні пенсій все одно діти повинні допомагати своїм батькам, для того щоб вони прожили, а батьки повинні працювати десь паралельно. Але це більше азіатський підхід – скасування пенсій в обмін на економічне зростання. Тому що у нас дефіцит пенсійного фонду становить 150 мільярдів. Відповідно, ці гроші звідкись беруться ж? А вони беруться від того, що недофінансовуються ні школи, ні дороги, ні лікарні. Тому я готовий прийняти консолідоване рішення, щоб скасувати пенсії, але зберегти ці гроші для еконо мического зростання “, – підсумував політик.

По суті, чиновники хочуть відрізати від можливості отримувати державну допомогу тих, хто не платив податки.

Згідно з урядовим законопроектом, якщо у людини немає 15 років стажу, то він може розраховувати після досягнення 65 років тільки на державну соціальну допомогу, яка становить 30 від мінімальної пенсії. А на мінімалку з 2028 року можуть розраховувати тільки ті, хто офіційно відпрацює 35 років.

Як би це банально не звучало, але людей ставлять перед вибором – працювати в тіні, отримуючи велику зарплату зараз, але не розраховувати на пенсію в майбутньому або ж платити внески до пенсійного фонду і сподіватися, що умови гри до твого виходу на пенсію не зміняться. Хоча в це мало хто вірить, адже, навіть урядовці кажуть, що Україна з часом піде європейським досвідом і буде підвищувати пенсійний вік.

Економісти кажуть, що “заробляти” на пенсію, сплачуючи податки державі, менш вигідно, ніж самому інвестувати такі ж суми. Справа в тому, що ви будете примножувати свої заощадження, а держава їх збереже.

“Щомісяця середньостатистичний громадянин в Україні перераховує близько 55 євро єдиного соціального внеску (250 євро з / п при ставці ЄСВ 22%), – робить розрахунок економіст Андрій Блінов. – За 35 років трудового стажу виходить 23100 євро. У кращому випадку пенсія буде 100 євро . І щоб “вибрати” номінально сплачене, на пенсії треба прожити 19 з хвостиком років. А якщо додати в розрахунки складний відсоток, то за умови скромною нетто-ставки 3% річних у валюті за 35 років відбувається за рахунок щомісячної капіталізації значне збільшення суми – 40200 євро. Цього хва ит, щоб ті ж 19 років отримувати по 175 євро. Крім того, накопичення в Пенсійному фонді згорають після виплати родичам за 2 місяці за фактом смерті людини. При альтернативі – їх успадкують, або ти більше “кутішь” на пенсії “.

Саме тому, за словами економіста, багато людей намагаються платити мінімальні внески. З цієї причини колись в Україні було 19 млн платників соцвнесків, а нині чи 10 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!