18 Червня, 2024
Цим людям давати вaкцину не можна! Ляшко назвав єдину причину, по якій українці мають право не вaкцинyвaтиcя

Цим людям давати вaкцину не можна! Ляшко назвав єдину причину, по якій українці мають право не вaкцинyвaтиcя

Учителі можуть не вaкцuнувaтuся від C0VlD-l9 у разі, якщо є обґрунтовані медичні протипокази, зафіксовані у медичній довідці.

Про це сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Коли ми говоримо про вчителів, ми говоримо, що вони будуть або відсторонені від роботи, або повинні вaкцuнyвaтuся. В наказі, який прописано, стоїть зірочка і говориться про обов’язковість вaкцuнaцiї, окрім обґрунтованих медичних протипоказів, коли не можна за станом здоров’я”, – заявив Ляшко.

Він пояснив, що таку довідка має видати сімейний лікар, вона передбачена в електронній системі охорони здоров’я.

Раніше Ляшко заявив, що медиків поки не вносять до переліку професій, вaкцuнaцiя від C0VlD-l9 для яких є обов’язковою.

“Медичних працівників наразі щeплeнo принаймні однією дoзoю вже близько 90%. Зараз ми дивимося, щоб внесення медиків до переліку обов’язкової вaкцuнaцiї не зменшило доступ до медичних послуг. Бо якщо ми відсторонимо, наприклад, двох-трьох реаніматологів від роботи, це будуть набагато гірші наслідки, ніж продовження їхньої роботи”, — сказав міністр.

Нагадаємо, в Україні вводять обов’язкову вaкцuнaцiю для працівників навчальних закладів, працівників міністерств, органів влади та місцевих державних адміністрацій.  Є спеціальні органи, які перевіряють, чи дійсно роботодавець відсторонив нeвaкцuнoвaнoгo працівника. Якщо цього не сталося, він може нести за це відповідальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!