19 Квітня, 2024
“Це все, я йду з ганьбою”. Багаторазова українська чемпіонка вся в сльозах оголосила про остаточне завершення кар’єри

“Це все, я йду з ганьбою”. Багаторазова українська чемпіонка вся в сльозах оголосила про остаточне завершення кар’єри

Ексклюзивний коментар Лідії Соловйової  після виступу в Токіо.

Україна завоювала дві медалі в паверліфтингу на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо. Дебютантки таких змагань – Мар’яна Шевчук та Наталія Олійник – у своїх вагових категоріях здобули “золото” та “срібло”. Була близькою Україна до ще однієї нагороди, але 42-річна Лідія Соловйова (представляє Дніпро) фінішувала четвертою.

Соловйова – перша в історії України Паралімпійська чемпіонка у паверліфтингу. Ця спортсменка дебютувала на Паралімпіаді у Сіднеї-2000, одразу завоювала “срібло”. З того часу Лідія виступала на усіх наступних Іграх, постійно здобувала медалі. В її активі – п’ять з дев’яти українських медалей в історії у паверліфтингу на Паралімпіадах.

Однак у Токіо-2020 Соловйова перервала медальну серію. Вона змагалася у вазі до 50-ти кг, закінчила виступ четвертою. В останній спробі Лідія не змогла підняти вагу 108 кг, програла “бронзі” один кілограм.

А після виступу в сльозах заявила, що це був її останній старт у кар’єрі.

“Усім велике дякую, усі, хто в мене вірив, особливо особистому тренеру. Останній підхід нас не вдався, і пішла від нас медаль. Вибачте мене всі, кого я не виправдала, підвела. Я хочу усім сказати, що це був мій останній старт. усім величезне дякую, я йду зі спорту. Звісно, хотілося з хорошою точкою піти, але будемо йти як є. Усім вибачте, що не виправдала довіру. Четверте місце – найгірше, це дерев’яна медаль. Я йду з ганьбою. Усім бувайте”, – сказала Лідія.

Одразу після виступу та оголошення про завершення кар’єри, президент національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич у Токіо прокоментував рішення Соловйової.

Ліда Соловйова – легендарна спортсменка, яка дала усвідомлення, що ми можемо боротися у такому важкому виді спорту: у прямому та переносному значенні. І те, що трапилася така ситуація [в останній спробі]: дуже-дуже важкі золоті медалі у нас в Токіо, і срібні, і бронзові. Була маса суб’єктивних і об’єктивних чинників, які не дозволили показати результат. Але вона є дійсно символом українського паверліфтингу“, – сказав Сушкевич.

Які здобутки у Соловйової

  • Розпочала кар’єру в 1999 році, у Дніпрі.
  • 5-разова медалістка Паралімпійських ігор, 3-разова чемпіонка. Її медалі: “золото”: Афіни-2004 (до 40 кг), Пекін-2008 (до 40 кг), Ріо-2016 (до 50 кг), “срібло”: Сідней-2000 (до 40 кг), “бронза”: Лондон-2012 (до 44 кг).
  • У 2019 році здобула “бронзу” чемпіонату світу з результатом 111 кг (вага до 50 кг).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!