18 Червня, 2024
Це буде не лише поліція! Щoйнo повідомили хто має право перевіряти ваші документи вже починаючи з 21 жовтня

Це буде не лише поліція! Щoйнo повідомили хто має право перевіряти ваші документи вже починаючи з 21 жовтня

В Україні з 21 жовтня почнуть діяти нові правила перевезення пасажирів. Обмеження торкнуться не тільки міжобласного транспорту, а й сфери обслуговування в містах: кафе, ресторанів, салонів краси, ТРЦ, кінотеатрів, музеїв.

Як перевірятимуть наявність сертифікатів вaкцuнацiї та так званих C0VlD-документів, розповів перший заступник голови Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Хто може перевірити наявність необхідних документів

Крім поліцейських перевіряти сертифікати та C0VlD-документи можуть співробітники Держпродспоживслужби, працівники Центру контролю та профілактики хвороб на місцях.

Коду почнуть перевіряти

З 21 жовтня рейди почнуться по всіх містах України. Перевіряти будуть також на вокзалах, станціях, в місцях великого скупчення людей.

“Перевіряти документи будуть в місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торгових майданчиків”, – зазначив Олексій Білошицький.

Які документи будуть потрібні

Для планшетів поліції вже розробили програмне забезпечення для швидкої перевірки сертифікатів про вакцинацію в додатку “Дія”, а також за паперовими варіантами. Перевірка документів проводитиметься за QR-кодами.

У сертифікатах обов’язково повинні бути реквізити – інформація про вид щeплeння, кількість доз, підпис лікаря та печатка офіційного закладу охорони здоров’я.

“Всі дані про вакцuнaцiю громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, повинні переконатися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки”, – підкреслили в поліції.

Покарання за підробку сертифіката

В Україні можуть покарати за виготовлення та збут підробленої медичної документації. Порушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі.

При використанні підробленої довідки або сертифіката покарання складе штраф від 850 гривень до обмеження волі строком до 2 років. Однак за покупку фальшивого сертифіката штраф може бути набагато більше – від 17 до 34 тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!